RU

Криза і футбол: Абрамович продає "Челсі"?

19.01.2009, 12:54

Британська преса активно обговорює чутки, що представники російського олігарха Романа Абрамовича таємно ведуть переговори на Ближньому Сході, зокрема з саудівською королівською сім'єю, про продаж футбольного клубу "Челсі".

Напередодні "The Sunday Times" із покликанням на неназвані джерела в країнах Персидської затоки, повідомив, що представники Романа Абрамовича відвідали інкогніто Саудівську Аравію і Дубаї, де зустрічалися з шейхами і з'ясовували їхню зацікавленість у придбанні футбольного клубу "Челсі".

Російський мільярдер придбав команду у 2003 році за $60 млн., нагадує видання, і вклав у неї відтоді не менше $500 млн. У 2005 і 2006 роках "Челсі" був першим в англійській Прем'єр-лізі. Згідно з думкою експертів, Р.Абрамович може виручити від можливої операції близько $800 млн. Проте, у самому клубі ці повідомлення спростували, назвавши нісенітницею і погрожують подати до суду на газету за наклеп.

Сьогодні в "The Times" тема отримала продовження. У матеріалі "Челсі не продається" із покликанням на адміністрацію клубу йдеться, що фінансові звіти, які буде оприлюднено найближчим часом, продемонструють прибутковість футбольної команди як активу.

Повідомляється також, що вчора рада директорів зв'язалася з Р.Абрамовичем електронною поштою, і він їх запевнив, що не делегував нікого з метою обговорення можливого продажу "Челсі" і загалом не має таких намірів.

Видання "The Independent" помічає, що, за оцінками спостерігачів, через нинішню кризу Р.Абрамович вже втратив близько $3 млрд., так що не виключено, що він буде позбуватися тих чи інших активів. Однак поки такі повідомлення спростовуються.

У замітці зазначається, що в зв'язку із глобалізацією багато британських клубів зараз належать американським або близькосхідним мільярдерам, зокрема "Manchester United", "Aston Villa", "Liverpool" і "Manchester City".

Таблоїд "The Daily Mail" пише, що зараз заборгованість "Челсі" перед кредиторами складає більше 700 млн. фунтів, однак і генеральний директор клубу Пітер Кеньйон, і Р.Абрамович спростували чутки, що з'явилися вчора про можливий продаж команди одному з арабських шейхів.

Зазначається, що Р.Абрамович випустив спеціальну заяву, присвячену цьому питанню, а футбольний клуб вказав, що російський олігарх буде подавати до суду за наклеп на тих, хто буде надалі публікувати подібні повідомлення.

Нагадаємо, за даними британських газет, Р.Абрамович, який раніше лідирував у списку найбагатших власників британських футбольних клубів, тепер опустився на третю сходинку.

У "Челсі" з початку сезону введено режим жорсткої економії. Так, звільнено 15 селекціонерів клубу, зарплата яких обходилася клубу у 156 тис. євро на рік, скасокано безкоштовне харчування для гравців клубу у місцевій столовій.

Фінансова криза: добірка новин>>>

Футбол: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини