RU

Футбольні фани України відповіли Донію

12.11.2008, 11:30

Українські футбольні фани опублікували відкритий лист депутату від блоку НУНС Олесю Донію, відреагувавши тим самим на реєстрацію у Верховній Раді законопроекту "Про заходи безпеки під час проведення змагань серед професійних футбольних клубів", який викликав велике обурення футбольної громадськості.

Пізніше на одному з українських сайтів було оприлюднено офіційний лист, в якому О.Доній назвав свій законопроект інтелектуальною провокацією і зазначив, що в такому варіанті він прийматися не буде. У відкритому листі О.Доній послався на команду, яка готувала законопроект і не продумала всіх деталей.

"Офіційний лист українським футбольним фанам, яких зараз дехто став називати не інакше як "неофіційні уболівальники професійних футбольних клубів" (це ж треба було вигадати таку дефініцію - неофіційні уболівальники), викликав не менш гіркий сміх і нерозуміння, ніж ганебний законопроект "Про заходи безпеки під час проведення змагань серед професійних футбольних клубів", що стало топ-темою останнім часом. У положеннях цього законопроекту уболівання за улюблений футбольний клуб тими засобами, які застосовувалися і застосовуються фанами з моменту зародження фанатського руху, за мірою покарання можна визначити як тяжкий кримінальний злочин", - заявляють футбольні фани України в офіційному листі О.Донію на сайті "ultras.org.ua".

"Багато положень законопроекту порушують не тільки наші інтереси як футбольних фанів, але і законні конституційні права як громадян. Конституція України проголошує відсутність цензури, замість цього на стадіонах у багатьох містах ми вже бачимо її в дії, вважаємо такі заходи недопустимими. Незрозуміло, наприклад, чому не можна пронести ніяких засобів візуальної підтримки без офіційної символіки клубу", - йдеться у тексті заяви.

Стаття, присвячена цьому законопроекту, "Іронія закону або Футбол без уболівальників" >>>

Досьє на Олеся Донія >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини