RU

ФІФА вимагає залишити Суркіса у спокої

25.01.2011, 13:00
ФІФА вимагає залишити Суркіса у спокої - Фото
2e5d2b5016de849d1cce2ecb87a867f6.jpg

ФІФА вимагає залишити Суркіса у спокої
Федерація футболу України отримала листа за підписом генерального секретаря ФІФА Жерома Вальке, в якому висуваються вимоги забезпечення незмінності нинішнього Виконавчого комітету ФФУ до закінчення терміну його законних повноважень. У листі зазначається, що ФІФА не буде визнавати іншого керівництва ФФУ.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі ФФУ, також ФІФА вимагає підтвердити до 4 лютого 2011 року, що члени ФФУ припинили будь-яку діяльність, спрямовану на організацію виборів до закінчення терміну повноважень керівництва ФФУ в 2012 році.

"Ми посилаємося на листа від 11 січня 2011 від вашого Першого Віце-президента пана С.Стороженка, який інформує нас про вимогу 38 колективних членів Федерації футболу України скликати позачергову генеральну асамблею з головним питанням порядку денного про висунення вотуму недовіри Президенту ФФУ. У зв'язку з цим ми отримали очевидні докази того, що деякі з цих членів прийняли рішення вимагати скликання такої позачергової генеральної асамблеї через те, що на їхніх делегатів було вчинено сильний тиск з боку урядових представників та інших осіб, які не мають стосунку до ФФУ.  Крім того, деякі засідання колективних членів ФФУ були проведені не відповідно до правил і регламентних документів ФФУ", - йдеться у листі.

"ФІФА прийняла рішення про ретельний моніторинг ситуації і зібрала матеріали, які документують втручання представників державної влади в діяльність членів ФФУ (тобто регіональних федерацій, асоціацій). До таких висновків ФІФА дійшла на основі прямої інформації з незалежних джерел, засобів масової інформації і від учасників подій. У зв'язку з цим ми хотіли б нагадати вам, що відповідно до ст. 13 пар.1 (d) Статуту ФІФА, члени ФІФА зобов'язані забезпечувати дотримання їхніми власними членами вимог Статутів, регламентних документів, директив і рішень органів ФІФА. Особливо потрібно зазначити, що відповідно до ст. 13 пар 1 (g) і ст. 17 Статуту ФІФА, члени ФІФА повинні керувати своїми справами незалежно  і без впливу  з боку будь-яких третіх осіб. ФФУ, як асоціація-член ФІФА, зобов'язана забезпечити незалежність своїх членів від урядового  втручання у футбольне демократичне самоврядування. У цьому процесі цього не було дотримано, і ФІФА встановила, що вимога скликання позачергової генеральної асамблеї була висунена внаслідок втручання урядових та інших кіл", - наголошується у документі. 

"ФІФА вимагає, щоб ФФУ забезпечила незмінність свого нинішнього Виконавчого комітету до закінчення терміну його законних повноважень у 2012 році. ФІФА не визнаватиме іншого керівництва, яке з'явилося би внаслідок процесу, потьмареного стороннім втручанням. У разі невиконання викладених вимог до 4 лютого 2011 року, ми передамо справу в Надзвичайний Комітет ФІФА з вимогою застосування відповідних санкцій згідно зі ст. 14 Статуту ФІФА (припинення).  Ми хотіли б наголосити на прямих наслідках, які може мати припинення (членства) для майбутнього українського футболу. Серед іншого це означатиме, що жодна українська команда (зокрема клуби) не зможуть мати ніяких спортивних контактів з членами ФІФА (ст. 14 пар.3 Статуту ФІФА)", - йдеться у листі ФІФА.

Нагадаємо, 14 січня С.Стороженко заявив, що три чверті колективних членів Федерації футболу України виступають за проведення позачергового конгресу ФФУ для розгляду, зокрема питання довіри президенту ФФУ Г.Суркісу.

15 грудня на конгресі ФФУ С.Стороженко запропонував внести до порядку денного питання довіри Г.Суркісу. У свою чергу, глава ФФУ заявив, що ця пропозиція не може бути прийнята, оскільки, згідно зі статутом організації, зміни до порядку денного конгресу повинні вноситися у письмовій формі за два місяці до його проведення. Делегати конгресу не змогли узгодити порядок денний, і засідання було закрито, так і не почавшись.

Футбол: добірка новин>>>
Григорій Суркіс: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини