RU

Для Євро-2012 у Києві можуть побудувати новий стадіон

13.06.2008, 12:06

Державне управління справами погодилося передати київській громаді земельну ділянку поблизу Національного комплексу "Експоцентр України" для будівництва нового стадіону до проведення фіналу Чемпіонату Європи з футболу Євро-2012.

Як повідомляє "Українська правда" з посиланням на заступника міського голови Анатолія Голубченка, нову спортивну арену споруджуватиме компанія "Юджин", їй планують передати земельну ділянку поблизу "Експоцентру" в обмін на демонтаж будівництва перед НСК "Олімпійський".

"Земельну ділянку ДУС передасть київській громаді. А потім ми маємо вирішувати питання, як передати її "Юджину", тому що передача київській громаді - це більш-менш зрозуміла процедура, а от стосовно передачі "Юджину", то, на жаль, є закон, що забороняє передавати земельні ділянки без аукціону", - сказав А. Голубченко.

Таким чином, ще має бути визначено процедуру передачі землі. Водночас, в КМДА планують, що на наступному тижні буде підписано відповідний протокол між "Юджином", ДУСом і столичною міськдержадміністрацією.

Для будівництва нового стадіону у Києві до Євро-2012 передбачається знайти земельну ділянку площею 35-40 га. Міська влада розглядала дві земельні ділянки для цієї мети: одну - біля "Експоцентру" за Льодовим стадіоном, другу - на території Рембази в Дарницькому районі. Остання земельна ділянка перебуває на балансі Міністерства оборони, і воно відмовилося віддавати її київській громаді.

Нагадаємо, вчора британське агентство "Reuters" поширило інформацію про те, що Україна може втратити право на проведення фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Зокрема, це може трапитись через реконструкцію головного стадіону країни, що не почалася і досі - НСК "Олімпійський".

Спершу для проведення реконструкції стадіону у Києві було вибрано фірму "Hochtief", яка має світовий досвід будівництва стадіонів. Після зміни керівництва Міністерства у справах сім'ї, молоді і спорту в 2007 році було оголошено новий конкурс на кращу проектну пропозицію з реконструкції стадіону. Переможцем тендер стала тайванська компанія "Archaisa Design group limited".

Експерти UEFA, що проводили в кінці травня інспекцію "Олімпійського" заявили, що реалізацію будь-якого проекту на місці НСК "Олімпійський" до Євро-2012 - чи то будівництво нового стадіону чи реконструкція старого - неможливо здійснити через відсутність розуміння терміновості і чіткого усвідомлення з боку українських учасників проекту.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини