"Динамо" вилітає з Ліги чемпіонів

26.11.2008, 09:43

Гол Нікласа Беннтнера, що вийшов на заміну, приніс "Арсеналові" мінімальну перемогу над київським "Динамо" у Лондоні і путівку в 1/8 фіналу Ліги чемпіонів. На біло-блакитних тепер чекає боротьба з "Фенербахче" за третє місце у групі і право зіграти у Кубку UEFA.

Арсен Венгер і Юрій Сьомін не змогли виставити на гру оптимальні склади. "Арсенал" недорахувався через травми одразу дев'ятьох футболістів. Зокрема, в нападі у "канонірів" діяв Карлос Вела, оскільки Еммануель Адебайор все ще перебував у лазареті. Кияни ж мали дуже серйозну втрату в захисній лінії - травму отримав Тарас Михалик. В результаті у центрі оборони грав Малхаз Асатіані, що лише недавно повернувся у склад.

На стартовому відрізку зустрічі невелика територіальна перевага була у господарів. Правда, незважаючи на затяжні комбінації, лондонці ніяк не могли створити по-справжньому голевий момент. "Динамо" ж намагалося відповідати швидкими контрвипадами, хоча грало у два форварди, ролі яких виконували Ісмаель Бангура і Артем Мілевський. Запам'ятався удар Робіна ван Персі з штрафного на 17-й хвилині - голандець бив з гострого кута майже від бічної лінії, проте голкіпер Станіслав Богуш ледве заступив шлях м'ячеві.

Через 11 хвилин грубо помилився захист динамівців на чолі з Богушем - після звичайного прострілу з лівого флангу м'яч якимсь дивом минув одразу трьох захисників і голкіпера, котрий вибіг з воріт. D результаті Аарон Ремзі бив з гострого кута практично без перешкод, але відправив м'яч у небеса. Зустріч рясніла жорсткими сутичками, хоч ніякої грубості у діях футболістів не було. За десять хвилин до перерви знову в центрі уваги виявився ван Персі - обійшовши Вукоєвича, він пробив лівою, але поцілив точно у Богуша, який не бачив момент удару. У цьому епізоді Фортуна явно була на стороні підопічних Сьоміна, які незабаром також могли відкрити рахунок. Бангура обіграв Вільяма Галласа, увійшов у штрафний з лівого краю боку і поцілив у ближню штангу. Перед самою перервою Галлас все-таки влучив у ворота після розіграшу кутового, але взяття воріт було скасоване через офсайд.

На самому початку другого тайму "Динамо" знов відверто поталанило. Після подачі Цеска Фабрегаса зі "стандарту" м'яч затримався у штрафному гостей і в результаті виявився у ван Персі. Перший удар голландця блокував Тіберіу Гіоане, а потім на шляху м'яча, що летів у ворота, став... Галлас. Відповідь віце-чемпіона України пішла негайно - Бангура вистрілив метрів з 20, проте м'яч зрізався з ноги футболіста збірної Гвінеї. Ближче до середини тайму швидкості помітно впали, оскільки гравці обох команд помітно втомилися. Наставник "Арсеналу" вирішив освіжити гру за допомогою замін. Він випустив на поле Беннтнера замість Ремзі в надії посилити атаку. Згодом у гру увійшов ще один молодий форвард "канонірів", Джек Вілкшир.

Проте, стовідсотковий голевий момент створили гості, а не господарі. Мілевський прийняв м'яч на груди, перекинув його собі на хід, але з меж штрафного пробив прямо у Мануеля Альмунію, що вибіг з воріт. Відразу ж міг відзначитися "Арсенал", якби Беннтнер встиг до м'яча після хитрої передачі ван Персі вздовж воріт. Проте свій наступний момент датчанин реалізовував - Фабрегас зробив йому передачу метрів на 60, і форвард "Арсеналу", обробивши м'яч грудьми, пробив в ближній кут воріт Богуша. Тут-таки Олександр Алієв чогось відштовхнув арбітра і його було вилучено з поля за другу жовту картку. Як виявилося, це був останній примітний епізод звітного поєдинку.

Нагадаємо, в іншому матчі цієї групи турецький "Фенербахче" поступився "Порту" з рахунком 1:2.