"Динамо" не зуміло перемогти у Стамбулі

01.10.2008, 09:16

Київське "Динамо" вдруге поспіль зіграло внічию у Лізі чемпіонів, зберігши свої ворота недоторканими у гостьовому поєдинку з "Фенербахче" на стадіоні "Шюкру Сарачоглу".

Головний тренер турецького клубу Луїс Арагоне

Головний тренер турецького клубу Луїс Арагонес, чия команда невдало стартувала у першості Туреччинни, виставив оптимальний склад, включивши у нього бразильского плеймейкера Алекса, який недавно відновився після травми і поки що не набрав оптимальних кондицій. У свою чергу, наставник киян Юрій Сьомін за відсутності травмованого форварда Артема Мілевського перейшов на конфігурацію 4-5-1, укріпивши середину поля Тіберіу Гіоане і відправивши на вістря атаки тільки Ісмаеля Бангура.

Така тактика дозволила гостям домінувати у першому таймі, перериваючи атаки турків ще у зародку. Відразу після стартового свистка господарі потрапили під натиск українських футболістів і постійно помилялися у передачах. На сьомій хвилині на ударну позицію вийшов півзахисник "Динамо" Олександр Алієв, чий удар з 23 метрів виявився неточним. Незабаром після подачі з лівого флангу Мілоша Нінковича помилився Еду, подарувавши м'яч Роману Єременку. Передача хавбека киян на Бангура виявилася трохи неточною, інакше рахунок напевно було б відкрито.

На 15-й хвилині О. Алієв технічно обіграв на межі штрафного Клаудіо Мальдонадо, але простріл низом у півзахисника "Динамо" не вдався. Наприкінці тайму Бадр Ель-Каддурі віддав красивий пас врозріз на Бангура, якого на мить випередив воротар "Фенербахче" Волкан Демірел. Настанови Л. Арагонеса у перерві допомогли футболістам турецького клубу прокинутися, і у другому таймі зустрічі господарі пішли вперед великими силами. На 49-й хвилині Даніель Гуїса зі складного положення вхитрився зробити передачу на Алекса, але бразилець не влучив у площину воріт з меж штрафного.

Одразу ж Емре Белезоглу пробив головою впритул з п'яти метрів - воротар гостей Станіслав Богуш відбив удар. У наступному епізоді голкіпер зіграв не так впевнено, недалеко відбив м'яча у верховій боротьбі із високим Д. Гуїсою. Першим до мяча встиг Емре, але, на щастя гостей, удар у півзахисника не вийшов. "Фенербахче" посилював натиск, і незабаром лише самовіддана гра Тараса Михалика не дозволила активному Емре поцілити у ворота з 10 метрів. Запал підопічних Л. Арагонеса дещо вихолодив штрафний на іншій половині поля. Правда, м'яч після удару О. Алієва пройшов вище воріт.

На 70-й хвилині Андрій Несмачний, що вийшов на заміну, ледве не поцілив у далекий кут воріт В. Демірела, виконуючи подачу з лівого флангу, але після цього ініціатива знову перейшла до "Фенербахче". Потужний удар Гекхана Генюла через межі штрафного довівся у руки С. Богушу, а потім голкіпер українців своєчасно вибіг з вперед, щоб випередити Д. Гуїсу.

Захопившись наступальними діями, турки мало не поплатилися на 85-й хвилині, коли внаслідок контратаки киян Максим Шацьких, котрий з'явився на полі пробив у "молоко" після пасу Р. Єременка. Останній шанс відзначитися втратив Казім Казім, що пробив поряд зі стійкою за хвилину до фінального свистка.

В іншому матчі групи лондонський "Арсенал" на своєму полі розгромив португальський "Порту" з рахунком 4:0.