RU

Блохін: Такого не було навіть в 2004 році

09.08.2011, 10:52
Блохін: Такого не було навіть в 2004 році - Фото
b18518af7f8e60f40b30cc00ca79380d.jpg

Блохін: Такого не було навіть в 2004 році

У розпорядженні головного тренера національної збірної України Олега Блохіна (на фото) перед товариським матчем з командою Швеції залишилося всього 17 футболістів. Про це він розповів на прес-конференції.

"Загалом, у нас відбувається якась дивна ситуація: національна команда знаходиться зараз на якомусь незрозумілому місці. Незважаючи на те, що невдовзі Євро-2012. Чесно кажучи, ситуацію цю я не розумію. Вона абсурдна. Виходить, що Блохін повинен когось викликати тільки через те, що той має український паспорт. Так ми дійдемо до того, що я буду викликати гравців з клубів першої ліги. Зараз у нас були збори з командою, і я попередив хлопців: з таким ставленням до збірної ми просто не будемо викликати тільки лише за статус потенційного кандидата і наявність талантів. Будемо, можливо, викликати футболістів класом нижче, але які дійсно будуть хотіти виступати в національній збірній. Такої ситуації не було навіть в 2004 році. Якщо так далі піде, то в команді буде чоловік 15. Щонайбільше. А викликати просто для кількості - я не бачу в цьому сенсу. Наскільки у нас несолодка ситуація була в 2004 році, але все одно було якось полегше, ніж зараз. Я, звичайно, звик працювати в екстремальних ситуаціях, але зараз ви дійсно самі можете визначити, хто буде грати в середу. Ми думаємо навіть не про те, хто буде грати, а про те, що ми будемо робити, якщо хтось, не дай Бог, отримає травму - ким його замінити, кого поставити на цю позицію. А склад вже практично визначений, тут довго думати не треба", - сказав Блохін.

Тренер також наголосив, що новачкам команди Антонову і Едмару не гарантовані місця в основному складі. "А то я подивився деякі канали, так, виявляється, Едмар і Калиниченко вже є гравцями "основи" нашої команди. Ми їх викликали на перегляд. Познайомитися з хлопцями. І абсолютно необов'язково, що вони гратимуть в основному складі. Ну і, звичайно, передусім, людина повинна мати український паспорт. Враховуючи ситуацію, про яку я сказав вище, напевно, хочу я того чи не хочу, доведеться викликати й інших кандидатів. Вважаю, що треба посилити ліміт на легіонерів. Це те, що було заморожено в 2006 році. Інакше, зараз би вже на полі в складі кожного нашого клубу грало, як мінімум, шість українських футболістів. Але я пішов на компроміс з клубами, ми заморозили цей ліміт, і, як ви знаєте, зараз в клубах грають лише чотири українці. Так ось якщо говорити про натуралізацію, при якій людина отримує український паспорт і грає за збірну України, то це одне, а якщо, приймаючи українське громадянство, футболіст може виступати за збірну Бразилії, то мені від цього ні гаряче, ні холодно", - зазначив він.

Блохин також висловив невдоволення ставленням деяких гравців до національної команди. "Мене не цікавить, які матчі мають бути в наступному турі, які там дербі, не дербі. Хлопці або грають в збірній, або вони не грають. Подвійного ж ставлення бути не може. Мене таке ставлення не влаштовує. Я розумію, що в збірній не платять такі гроші, як в клубах, але є престиж країни, є майка національної команди. Якщо люди цього не розуміють, то, повторюся, будемо від таких людей відмовлятися. Не влаштовує мене такий стан речей. Абсолютно. Це не той настрій, це не той колектив. Тому я попередив: або у нас створюється колектив, який буде боротися, або на Євро-2012 ми відбуваємо номер: проводимо три матчі групового етапу і "вилітаємо". Після цього рубаємо голови, як це ми звикли робити, і йдемо далі. Але далі, думаю, також краще не буде. Є у мене таке передчуття. Я ще в 2007 році говорив, що треба дивитися вперед, дивитися, ким ми будемо грати на Євро-2012. Футбол і життя не зупиняються - треба дивитися, що буде завтра. Сьогодні - це Євро-2012. А завтра - це відбірний цикл ЧМ-2014 ", - наголосив він.

Раніше стало відомо, що через травми зі шведами не зіграють Олександр Шовковський, Андрій Русол, Олег Гусєв, Андрій Ярмоленко та Ярослав Ракицький.

Нагадаємо, матч Україна - Швеція відбудеться 10 серпня в Харкові на стадіоні "Металіст". Початок гри о 21:00, пряма трансляція на телеканалі Інтер.

Олег Блохін: біографія, новини>>>

Футбол: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини