19.02.2013, 13:15

Газпром-ліга. Українські клуби заманюють мільярдом

Газпром-ліга. Українські клуби заманюють мільярдом - Фото

З подачі голови Газпрому розпочато підготовку щодо об'єднання футбольних чемпіонатів Росії та України. Поки без представників ФФУ і українських команд

У Москві відбулося перше засідання з питання організації Об'єднаного чемпіонату України і Росії з футболу. Пройшло воно в офісі Газпрому. Це не дивно, адже саме з ініціативи голови цієї компанії Олексія Міллера в Росії загорілися ідеєю спільного турніру.

Обговорювати об'єднання національних чемпіонатів двох країн зібралися виключно представники російських клубів. Від України офіційно на засіданні був присутній в.о. директора української Прем'єр-ліги Петро Іванов. Російські ЗМІ повідомили, що якісь представники українських клубів таки приїхали на засідання інкогніто, побоюючись заборони Федерації футболу України, але підтвердження ця інформація не знайшла.

Крім ідеологів проекту - Міллера, президента московського ЦСКА Євгенія Гінера і власника махачкалінського "Анжі" Сулеймана Керімова, на зустріч також приїхали представники тих російських клубів, які раніше були проти ідеї об'єднаного чемпіонату і обіцяли не приїжджати в Москву. Стримали обіцянку тільки "Терек" і "Мордовія", в той час як "Спартак" і "Локомотив" були представлені президентами клубів.

За задумом організаторів, в об'єднаному чемпіонаті братимуть участь 36 українських і російських клубів, які сформують вищий і перший дивізіони. По дев'ять найсильніших команд від Росії і України за підсумками національних чемпіонатов-2013/14 хочуть об'єднати у вищий дивізіон, а клуби, які посядуть у чемпіонатах Росії і України місця з 10-го по 16-е, утворюють об'єднаний перший дивізіон.

На засіданні обговорили і фінансову сторону питання. За словами Міллера, бюджет чемпіонату складе $1 млрд., що порівнянно з бюджетом Ліги чемпіонів УЄФА. При цьому голова Газпрому впевнений, що матчі чемпіонату в Україні і Росії матимуть рейтинг вищий, ніж Ліга чемпіонів, а телеканали будуть платити за трансляції мало не по $200 млн.

Організатори навіть порахували, скільки отримає кожна команда у вищій лізі чемпіонату. Переможець заробить $92 млн., аутсайдерам дістанеться по $25-26 млн. Для порівняння: англійський "Челсі", перемігши в розіграші Ліги чемпіонов-2011/12, заробив $80 млн. Суми, звичайно, значні, враховуючи, що бюджети більшості українських команд (за винятком чотирьох топ-клубів), не перевищують $15 млн. Але от на питання "звідки візьметься величезний бюджет чемпіонату?" організатори відповідають туманно: продаж прав на ТВ-трансляцію, реклама і т.д. Ніяких навіть попередніх контрактів зі спонсорами та телеканалами, звичайно, немає, а тому говорити про прибуток клубів зарано.
Представники більшості українських команд неодноразово заявляли, що не зацікавлені брати участь в об'єднаному чемпіонаті. Правда, ці слова звучали до інформації про потенційні заробітки в новій, "газпромівській", лізі 

Відзначимо, що в разі позитивного рішення, не залишаться в образі і футбольні федерації обох країн - Російський футбольний союз і Федерація футболу України щорічно отримуватимуть $100 млн. на двох.

Міллер в ході свого виступу фактично назвав основну причину організації нового чемпіонату - російські клуби не можуть жити за правилами фінансового фейр-плей УЄФА. З сезону-2012/13 за сезон-2014/15 під загрозою позбавлення права виступати в єврокубках господарям команд буде заборонено вносити в капітал клубу більше 45 млн. євро. Голова Газпрому натякнув, що ніякої самодіяльності при організації турніру немає, і все ще буде обговорюватися з представниками УЄФА і ФІФА. До речі, з недавнього часу Газпром є основним спонсором УЄФА.

У той же час, так і не прозвучала відповідь на одне з ключових питань - як будуть розподіляться путівки в єврокубкові турніри і скільки цих путівок буде взагалі. Можливо, російські клуби готові махнути рукою на єврокубки, враховуючи, що переможець Ліги Європи, наприклад, заробляє всього лише $9 млн.

Тим часом, позиція України залишається незмінною: футбольна федерація заборонила клубам брати участь у будь-яких змаганнях за межами країни, а подібні турніри суперечать статутам УЄФА І ФІФА. Представники більшості вітчизняних команд також неодноразово заявляли, що не зацікавлені брати участь в об'єднаному чемпіонаті. Правда, ці слова звучали до інформації про потенційні заробітки в новій, "газпромівській", лізі.

Втім, в Росії, схоже, не помічають позиції українських команд і ФФУ і впевнені, що вже через рік Україна і Росія стануть єдиним футбольним простором. Приміром, Гінер впевнений, що українські клуби тільки й думають про об'єднаний чемпіонат, і йому не зрозуміла лише позиція української федерації. Мабуть, президент ЦСКА сподівається, що українські олігархи, які спонсорують футбольні команди, таки не встоять перед газпромівським мільярдом.
Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net в Twitter, Facebook, Інстаграм: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Отправить:
Теги:
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.