ЧС-2014: підсумки першого тижня мундіалю в Бразилії

18.06.2014, 09:46
ЧС-2014: підсумки першого тижня мундіалю в Бразилії - Фото

Чемпіонат світу в Бразилії стає найрезультативнішим за 50 років, Роббен - найшвидший футболіст світу, а Мюллер вже претендує на "Золоту бутсу"

На чемпіонаті світу-2014 в Бразилії зіграні матчі першого кола групового етапу. Перший тиждень турніру запам'яталася високою результативністю - в 16 матчах вболівальники побачили 49 голів (3,06 гола в середньому за гру). Тільки в трьох матчах було забито менше трьох м'ячів. Чотири роки тому в ПАР за перше коло команди забили всього 25 голів, а на ЧС-2006 - 39 голів. Нинішній чемпіонат також самий безкомпромісний - за шість ігрових днів лише три нічиїх.

Суддівські помилки також стали однією з найбільш обговорюваних тем. У матчі Бразилії та Хорватії японський рефері поставив спірний пенальті і побоявся видалити Неймара, а колумбійський арбітр вкрав два голи у мексиканців в грі з Камеруном.

Команда тижня. Нідерланди

Фіналісти чемпіонату світу 2010 року Іспанія і Нідерланди зійшлися на поле у другий ігровий день ЧС-2014. Іспанці за останні чотири роки не придумали нічого нового і привезли практично той же склад і ті ж 4-3-3. Голландія наполовину складається з молодих футболістів, а Луї ван Гаал перейшов на 5-3-2 після травми Стротмана. Перший тайм був рівним і по грі, і по рахунку, але в другому "помаранчеві" розмазали чемпіонів світу та Європи по газону стадіону "Форте Нова". Іспанія пропустила в одному матчі з Голландією більше, ніж за ЧС-2010 і Євро-2012 разом узяті.

"Летючий голландець" Робін ван Персі двічі засмутив іспанців (фото - ЕРА)

Гравець тижні. Андреа Пірло

35-річний півзахисник збірної Італії в стартовому матчі ЧС-2014 з англійцями зробив 108 передач, з яких тільки п'ять виявилися неточними. В цілому точність передач збірної Італії склала 93,2% - це найкращий показник в історії чемпіонатів світу. А ще Пірло зумів зробити асист на Клаудіо Маркізіо, коли той забивав перший гол, навіть не доторкнувшись до м'яча. Геній.

Відео: youtube.com

Бомбардир тижня. Томас Мюллер

Нападаючий збірної Німеччини Томас Мюллер став автором першого хет-трику на ЧС-2014. Причому три голи він забив не аутсайдерів, а у ворота збірної Португалії на чолі з Кріштіану Роналду. Чотири роки тому на ЧС в ПАР Мюллер грав лівого крайнього півзахисника і забив п'ять голів. У матчі з португальцями він вийшов в якості центрфорварда і всі його голи відповідали позиції - забив з пенальті, підкараулив помилку захисника, а потім і воротаря суперника. Він також посприяв видаленню португальця Пепе. За один матч Мюллер став головним претендентом на "Золоту бутсу".

Фото - ЕРА

Сенсація тижня. Уругвай - Коста-Ріка (1:3)

Півфіналіст ЧС-2010 збірна Уругваю вважалася явним фаворитом у матчі проти команди Коста-Ріки. Навіть у відсутності Луїса Суареса мало хто сумнівався у легкій перемозі "Селесте", а коли в середині першого тайму Кавані відкрив рахунок, багато хто почав готуватися до розгрому "Тікос". Але на початку другої половини зустрічі костаріканці за три хвилини забили два голи, відійшли в оборону і періодично кололи суперника гострими контратаками. Уругвайці крім пари моментів Кавані нічого в атаці не придумали, а під кінець матчу пропустили третій гол. Тепер, щоб вийти з "групи смерті", уругвайцям потрібно буде попотіти в матчах з Англією та Італією.

Рекордсмен тижня. Арьєн Роббен

У вересні 2013 року ФІФА повідомила, що півзахисник лондонського "Арсеналу" Тео Уолкотт найшвидший футболіст у світі - він пробіг 100-метрівку зі швидкістю 35,7 кілометра на годину. Вінгеру збірної Нідерландів Арьєну Роббену вдалося побити рекорд під час матчу з Іспанією. Роббен розвинув швидкість 37 кілометрів на годину, виграв забіг у Серхіо Рамоса і забив свій другий м'яч у ворота Ікера Касільяса. До того часу Роббен провів на полі вже 80 хвилин.

Філімонов тижня. Ігор Акінфєєв

Для збірної Росії поєдинок з Південною Кореєю мав стати розминкою перед матчем з головним суперником групи - Бельгією, але в підсумку команда Фабіо Капелло ледь не зазнала фіаско. Кращий воротар Росії Ігор Акінфєєв протягом всієї гри помітно нервував і на 67 хвилині допустив жахливу помилку "а-ля Філімонов", яка в результаті коштувала очок його команді.

Топ-3 голів тижня

1. Робін ван Персі. Іспанія - Нідерланди (1:5)

2. Ліонель Мессі. Аргентина - Боснія і Герцеговина (2:1)

3. Кейсуке Хонда. Кот-д᾽Івуар - Японія (2:1)

Гаджет тижня. Goal Line

На ЧС-2014 вперше в історії мундіалів застосовується автоматична система визначення голу і першими її "користувачами" стали Карім Бензема і збірна Франції. На 48 хвилині гри з Гондурасом удар Бензема прийшовся в штангу, відскочив в руку воротареві Ноелю Вальядареса, а від неї - за лінію воріт. Голкіпер швидко повернув м'яч в рукавички, але було вже пізно. Бразильський рефері отримав сигнал системи про взяття воріт і відеоповтор підтвердив правильність рішення.

Травма тижня

Фізіотерапевт збірної Англії Гарі Левін під час матчу з Італією (1:2) залишив поле стадіону в Манаусі на ношах. Лікар вивихнув гомілкостоп, святкуючи гол Деніела Старріджа. Левіну довелося покинути Бразилію для подальшого лікування.

Фото - ЕРА

Гіфка недели. Вся суть матчу матчу Німеччина - Португалія.

Недоробка тижня. Стадіон "Арена Амазонія"

Стадіон у місті Манаус, на якому пройшов матч чемпіонату світу з футболу між збірними Англії та Італії, виявився не готовий до заходу такого масштабу. Щоб приховати жахливий стан газону, працівники арени зафарбовували "залисини" фарбою.