RU

Зеленський вшанував пам'ять загиблих за Україну: відео видео

29.08.2019, 09:58
Скріншот з відеозапису

Сьогодні, вранці 29 серпня, президент Володимир Зеленський вшанував пам'ять загиблих за незалежність і суверенітет України. Глава держави разом з іншими топ-чиновниками і рідними полеглих на війні прийшов з квітами до будівлі Міноборони, де в 2018 році був відкритий Зал пам'яті захисників України.

Сьогодні дзвін на стелі меморіалу буде бити дуже довго: по числу загиблих при виході з Іловайського оточення і в інших гарячих точках фронту, а також в миротворчих місіях.

Дивіться фільм: Іловайськ. Місто яке зупинило Путіна

Об 11:30 на Михайлівській площі відбудеться акція до Дня пам'яті захисників України, де, крім воєначальників, будуть також безпосередні учасники подій в Іловайську, рідні загиблих в бою, волонтерів та небайдужих громадян.

  • 23-24 серпня 2014 року в Україні вторглася російська армія, що призвело в результаті до утворення Іловайського оточення і запеклих боїв з найбільшими втратами особового складу і техніки сил АТО за час війни.
  • 29 серпня окупанти розстріляли  колони сил АТО, які виходили по обіцяному зеленому коридору, убивши щонайменше 366 осіб і поранивши 429; 300 бійців потрапили в полон.
  • Під Іловайськом загинули не менше 36 цивільних, зруйновано близько 600 будинків.
  • Незважаючи на віроломство ворога і перевагу в силі, сили АТО дали бій, знищивши чимало окупантів і техніки.
  • Іловайськ станом на 2019 рік - тимчасово окупована Росією територія.

Читайте також: Про причини і наслідки Іловайська: повний текст висновків ГПУ

Комментарі

Останні новини