RU

Як виглядає атмосфера Сатурна під кільцями: відео зонда Cassini видео

05.05.2017, 13:03
Фото: NASA
Аерокосмічне управління США опублікувало відео, яке зонд Cassini зняв при прольоті 26 квітня в верхніх шарах атмосфери Сатурна під час першого "нирка" під кільця газового гіганта. Про це пише підсайт місії на онлайн-ресурсі NASA.

Камера Cassini знімала серії фотографій, які пізніше обробили і змонтували в коротке відео бурхливої ​​атмосфери планети. Нічого вражаючого для обивателя в ньому, можливо, і немає, зазначають експерти, однак для фахівців це "джерело численних даних".

У  найнижчій точці прольоту зонд був в 6700 км від поверхні "хмар", а камера на борту дозволила розрізняти об'єкти розмірами від 810 метрів. У найкращому дозволі знімки кілець Сатурна повинні будуть продемонструвати елементи розміром до 150 метрів.

У результаті коригування налаштувань камер вчені сподіваються отримати  чіткішу картинку при наступних прогонах Кассіні під кільцями.

Читайте також: Пірнання в кільцях Сатурна: грандіозний фінал зонда Cassini

Наступний нирок, вже третій за рахунком, відбудеться в ніч на 9 травня за київським часом. Зараз станція знаходиться на відстані близько 1,2 млн км від планети. До фінішу місії Кассіні залишається 4 місяці, 10 діб і близько трьох годин.

З кожним з 19-ти прольотів, які залишилися, в наступні п'ять місяців станція буде наближатися до поверхні планети. У вересні, після завершення "пірнання" і майже при повній відсутності ресурсів для функціонування зонд піде в щільні шари атмосфери Сатурна. NASA називає цей етап місії "грандіозним фіналом".

Дивіться також: Гігантський Сатурн з точкою Землі на тлі: дивовижне фото NASA

Відео: Youtube / NASA

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте та Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Комментарі

Останні новини