Як навчити співробітника працювати на електростанції, не вбити його струмом і нічого не підірвати? У XXI столітті можна просто відправити його на ... віртуальний тренінг.

Компанія ДТЕК придумала такий проект для своїх співробітників. А допомогли їй в цьому виробник футуристичних костюмів Teslasuit, розробники віртуальної реальності Sensorama Lab і нейрофізіологи з компанії Beehiveor.

Кореспондент Liga.Tech вирішив перевірити тренінг для начальника зміни ТЕС на своїй шкурі - буквально.

Teslasuit - це розумний костюм з функцією передачі тактильних відчуттів у віртуальній і доповненій реальності. Такий собі місток між реальністю і цифровою картинкою. Для VR використовують популярні шолом і маніпулятори Oculus Rift.

Костюм стежить за станом співробітника. Якщо схопитися за оголений дріт на віртуальному двійнику ТЕС, в реальності легенько вдарить струмом. Сила удару регулюється і вибирається мінімально достатньою.

Так навчання проходить ефективніше і швидше - через повне занурення і досвід. Тільки після цього співробітника пускають на реальний об'єкт.

А ще в Teslasuit є датчики захоплення руху - костюм запам'ятовує його і може навчити співробітника правильно рухатися в тій або іншій робочій ситуації. Є і датчики біометрії. З їх допомогою можна аналізувати стан співробітника - втома, активність і т.д.

У компанії говорять, що продовжують розробку, аналізуючи нейрофізіологічні параметри - хочуть поліпшити модель запам'ятовування інформації. За планом будуть і інші промислові об'єкти. ТЕС - тільки перше застосування.

Читати російською: Выживи на виртуальной ТЭС. Liga.Tech тестирует Teslasuit

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.