Літаючий мультикоптер передає дані з камери на хмарний сервер, на якому алгоритми машинного навчання розпізнають на кадрах агресивні пози людей

Дослідники з Великобританії та Індії розробили систему на основі дрона, яка може виявляти насильницькі дії серед людей, наприклад, бійки. Літаючий над людьми мультикоптер в реальному часі передає дані з камери на хмарний сервер, на якому алгоритми машинного навчання розпізнають на кадрах пози людей, характерні для насильницьких дій. Про це повідомляє інтернет-видання N+1.

Обробка зображення відбувається в три етапи. Спочатку кадри відео передаються розробленій у Facebook нейромережі FPN, яка використовує піраміди зображень і створені на їх основі піраміди ознак для ефективного розпізнавання людей на кадрі незалежно від їх розміру і фону. Потім частини зображення, на яких система розпізнала людей, передаються згортковій нейромережі, яка визначає на зображенні людини 14 точок, з яких складається спрощена модель скелета. Після цього алгоритм, який використовує метод опорних векторів, аналізує обчислене на попередньому етапі положення частин тіла і зіставляє його з положеннями, які відповідають насильницькій поведінці.

Для того, щоб нейромережа навчилася визначати положення частин тіла і розуміти, що на кадрі відбувається насильство, дослідники створили датасета, що складається з двох тисяч розмічених знімків, знятих з дрона.

На знімках зображено кілька людей, приблизно половина з яких залучені в насильницькі дії: б'ють або душать іншу людину або направляють на неї пістолет або ніж. У кожної людини на знімку розмічена модель скелета і підписано скоєну нею дію.

Дослідники розбили датасета на три частини - 60% знімків використовувалися для тренування, і по 20% для перевірки та тестування. В результаті середня точність розпізнавання насильства виявилася порівнянною з наземними аналогами - 88,8%. Крім того, це значно перевершує точність, отриману в попередній роботі авторів, в якій, до того ж, розпізнавання зображень йшло не в реальному часі.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Популярне