RU

Скільки волонтери сплели маскувальних сіток для ЗСУ: відео видео

05.08.2019, 13:14
Фото: скріншот відео

За п'ять років гібридної війни в Донбасі волонтери сплели понад 1 млн квадратних метрів маскувальних сіток для фронту. Про це повідомила координатор проекту "Маскувальна сітка для армії руками волонтерів" Олеся Корягіна, повідомляє Укрінформ.

"Власне проектом ця ініціатива стала не відразу. Спочатку не було плану, була просто ідея... Ми побачили, що є багато відходів і придумали розрізати ганчірки на клаптики і пов'язувати їх воєдино. Перший фрагмент маскувальної сітки вийшов в формі невеликого трикутника. Ми повісили його на кущ і побачили, що він дійсно маскує", - зазначила Корягіна.

За її словами, щодня в цій справі були зайняті до сотні волонтерів. "Паралельно виникали такі ж рухи по інших містах України: спочатку в Миколаєві, Дніпропетровську, Полтаві, Краматорську, Одесі... Через півроку їх уже було майже півсотні. До сих пір працюють в прифронтових містах, таких як Дружківка, Рубіжне, Старобільськ... З'явилися навіть за кордоном: в Італії, Чехії, Бельгії, Польщі. А з німецьких міст Франкфурта і Мюнхена гуманітарна допомога, в тому числі у вигляді маскувальних сіток, продовжує надходити і сьогодні", - уточнила Корягіна.

Вона додала, що в проекті були зайняті тисячі людей. Координатори навіть зняли ролик з покроковою підказкою, щоб бажаючі могли виготовити сітку навіть вдома.

"Таким чином, ідея перетворилася в наймасштабніший волонтерський проект за кількістю залучених людей. Важко точно сказати, скільки квадратних кілометрів вони сплели за цей час сіток, які захищають наших воїнів, але за дуже приблизними підрахунками, в минулому році це був один мільйон квадратних метрів", - додала Корягіна.

За п'ять років у неї завдяки соціальним мережам з'явилося багато друзів, які забезпечують сировиною. В основному вони працюють на великих промислових і малих швейних підприємствах, що виробляють військовий камуфляжний одяг, де багато відходів тканини.

Раніше колишній командувач об'єднаних сил Сергій Наєв заявляв, що волонтери зараз приїжджають в тил Збройних Сил України, їх допомога перейшла з розряду глобального на "закриття" одиничних локальних потреб.

Комментарі

Останні новини