RU

Опубліковано відео нового тесту двигуна для надважкої ракети видео

14.08.2015, 10:18
Скріншот з трансляції NASA
Відео запуску двигуна з близької відстані - з 31:10

Інженери НАСА успішно завершили шостий (з семи) етап випробувань найпотужнішого ракетного двигуна RS-25. У ході тестової програми двигуни були включені на кілька хвилин, пише space.com.

За даними фахівців, пуск силового агрегату для потенційно найпотужнішої в історії надважкої ракети-носія пройшов без проблем.

Відзначимо, що RS-25 може працювати як при дуже низьких (до -250 градусів за Цельсієм), так і при високих (3300 градусів) температурах. Попередня його версія використовувалася в програмі Спейс-Шаттл.

Чотири таких агрегати НАСА, а також основний розробник і виробник ракети - компанія Боїнг, збираються встановити на першу сходинку найбільшої ракети-носія SLS (Space Launch System). Остання матиме довжину понад сто метрів і масу близько трьох тисяч тонн. Згідно з розрахунками, SLS здатний виводити на навколоземну орбіту за раз до 130 тонн корисного вантажу.

Перші польотні випробування SLS намічені на 2018 рік. Роботи зі створення подібної ракети оцінюються в $2,8 млрд доларів.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Комментарі

Останні новини