RU

Нове укриття ЧАЕС вже на місці: відеотрансляція фіналу проекту видео

29.11.2016, 14:29
Вид на аварійний блок зсередини Арки
Сьогодні, 29 листопада 2016 року, на зруйнований четвертий енергоблок Чорнобильської атомної електростанції остаточно насунуть захисну арку Нового Безпечного Конфайнмента. Гідравлічні домкрати на рейках ривками по 60 сантиметрів за раз перемістили сталеву конструкцію більш ніж 300 метрів в сторону 4-го енергоблоку.

В урочистих заходах візьме участь керівництво України, Європейського банку реконструкції та розвитку, представники країн-донорів і керівництво компаній-будівельників.

Роботи над спорудженням НБК почалися дев'ять років тому. Спочатку зведення Арки планували закінчити до 2012-2013 років, проте терміни перенеслися через недофінансування. Загальний кошторис проекту склав близько 1,5 млрд євро.

Довжина арки становить 165 метрів, її висота - 110 метрів. Вага споруди понад 36 тисяч тонн. Проектний термін експлуатації НБК - 100 років. Процес тотального виведення ЧАЕС з експлуатації розрахований на термін до 2064 року. Загальна сума витрат складе, як передбачається, близько 4 млрд євро.

Спецпроект ЛІГА.net: Ядерний рубікон. Все головне про аварію на ЧАЕС

Аварія на ЧАЕС сталася вночі 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці станції, де відбулося розплавлення активної зони реактора з його тепловим вибухом і подальшим інтенсивним викидом у навколишнє середовище значних обсягів радіоактивних матеріалів.

Читайте також: Опубліковані розсекречені матеріали про аварію на ЧАЕС

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Комментарі

Останні новини