RU

Колишні заручники розповіли про тортури бойовиків в Луганську видео

05.08.2019, 13:23
Луганск (фото - ЕРА)

Служба безпеки України збирає для міжнародних судів проти Росії свідчення колишніх українських заручників, яких бойовики катували на тимчасово окупованих РФ територіях Донбасу. Сьогодні, 5 серпня, в СБУ розповіли ще про два випадки.

До правоохоронців звернувся житель Станично-Луганського району, якого окупанти звинуватили в "зв'язках з українськими спецслужбами", після чого піддали тортурам.

За його словами, коли він їздив до батька в Луганськ, його неодноразово затримували бойовики з терористичної структури "МГБ ЛНР", вибиваючи зізнання в деяких злочинах. У підсумку його, побитого, вивезли за місто і наказали повертатися на вільну територію України.

Про досвід перебування в камері колишнього Луганського СІЗО розповіла і мешканка Лисичанська. Крім неї там була дівчина, яку "спецслужби" бойовиків звинуватили в "шпигунській діяльності", били і катували електрострумом. Пізніше, створюючи відеосюжет для пропагандистського телеканалу, їй дали заготовлений текст з "каяттям", а потім "засудили" на 12 років в'язниці.

За словами мешканки Лисичанська, до "ув'язнених", які утримувалися там за звинуваченням у вбивствах та інших тяжких кримінальних злочинах, "адміністрація" ставилася набагато гуманніше, ніж до українських патріотів.

З початку року вже 11 осіб надали СБУ свідоцтво про тортури над українцями в катівнях у терористів ЛНР.

ОРДЛО - "окремі райони, міста, селища і села Донецької та Луганської областей з особливим порядком місцевого самоврядування", тобто тимчасово окуповані Росією території на сході.

Раніше політрадник президента запропонував перейменувати Росію і російську мову, а фонд Демініціативи і центр Разумкова показали, скільки українців за автономію окупованих територій.

Читайте також: Фанція за розблокування Донбасу, "навіть з провокаціями" Росії

Комментарі

Останні новини