RU

Бойовики засіяли мінами з Росії двори на Донбасі. Бійці ЗСУ їх розстріляли – відео видео

20.04.2021, 12:26
Screenshot_3

Вночі 19 квітня бойовики гібридної армії РФ віддалено замінували мінами ПОМ-2 житловий район Жованка в селищі Зайцеве Донецької області, після чого бійцям ЗСУ довелося евакуювати людей і знешкоджувати боєприпаси. Відео авторства В'ячеслава Скоряка виклав у Telegram журналіст Андрій Цаплієнко.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

За словами військових, окупанти не вперше скидають "помки" з безпілотника.

"Росія – єдина країна в світі, яка виробляє, зберігає і використовує ПОМ-2. Але для того, щоб українці не ідентифікували походження вибухового пристрою, на носії міни повністю затерте маркування", – пише Цаплієнко.

ДОВІДКА. ПОМ-2 "Отёк" – протипіхотна осколкова міна натяжної дії, призначена для дистанційного мінування. Створена в СРСР. Падає на землю і залишається у вертикальному або горизонтальному положенні. При падінні зі стакану вивільняються лапки пристрою, піднімаючи корпус міни, відбувається відстріл на нитках якорів-датчиків. При натягуванні нитки із зусиллям ~0,3 кг відбувається вибух 140 г тротилу, забезпечуючи суцільну поразку в радіусі до 16 м. Оснащена самопідривним механізмом (4-100 год). Оттавська Конвенція забороняє їхнє використання.

Щоб продовжувати налаштовувати місцевих цивільних проти України, бойовики іноді пишуть на мінах антиросійські гасла, нібито це ЗСУ мінує двори.

Читайте також: Церква звернулася до окупантів і тих, хто очікує "приходу Путіна": Хто сіє вітер – пожне бурю

Комментарі

Останні новини