У Севастополі з триденним дружнім візитом гостює унікальний італійський парусник "Амеріго Веспуччі". На час нетривалого походу маршрутом Ліворно - Валетта - Хайфа - Лімасол - Стамбул - Одеса - Севастополь - Пірей - Ліворно учбове парусне судно ВМС Італії стало будинком для 120 курсантів-першокурсників та викладачів Військово-морської академії Ліворно.
Освоюючи такелаж, навігацію і вельми непросту парусну справу, майбутні італійські офіцери згадують сувору службу своїх прадідів, які, скоріш за все, і гадки не мали, що колись їх правнуки підніматимуть літаки з палуби авіаносця "Джузеппе Гарібальді", - передає Новий Севастополь.
За станом парусника стежать близько 270 осіб екіпажу. Кораблю вже виповнилося 80 років. На догляд за судном йде осінній і зимовий час. Намір італійської держави - якомога довше протримати цього красеня - ще років 80.
Серед членів екіпажу багато жінок. Іноземці пояснили, що на їх флоті сьогодні це - норма. Більше за все дівчат - серед курсантів. Їх 24. Плюс на борту - три жінки-офіцери. В Італії стати офіцером ВМС - це дуже престижно. Конкурс в академію великий: з 4000 бажаючих навчатися в академії на 1-й курс зараховано 110 чоловік.
Парусник був побудований на Королівській морській верфі в Кастелламаре ди Стабіа (передмістя Неаполя) і спущений на воду 22-го лютого 1931 року. Загальна довжина корабля становить 101 м, ширина корпусу - 15,5 м, осідання - 7,5 м. Водотоннажність - 4 тисячі тонн. "Амеріго Веспуччі" має 24 вітрила, зшиті з натуральної парусини. Висота найдовшої щогли - 54 метри над рівнем моря.
Максимальна швидкість, яку розвиває парусник, становить 12 вузлів. Маневрування відбувається виключно вручну, управління реями проводиться за допомогою канатів з конопель, їх загальна довжина становить 30 км. Щоб підняти всі вітрила, необхідна участь 200 людей. Вся процедура займає 40 хвилин.
фото - new-sebastopol.com