11.07.2019, 13:55

Арку на ЧАЕС офіційно запустили в роботу: фото, відео

Арку на ЧАЕС офіційно запустили в роботу: фото, відеоАрку на ЧАЕС офіційно запустили в роботу: фото, відеоАрку на ЧАЕС офіційно запустили в роботу: фото, відеоАрку на ЧАЕС офіційно запустили в роботу: фото, відео

В цілому міжнародне співтовариство зібрало на саркофаг 1,5 млрд євро

ДCП Чорнобильська АЕС 10 липня ввело в експлуатацію новий безпечний конфайнмент від компанії Novarka, яка проектувала і будувала об'єкт над зруйнованим четвертим енергоблоком протягом 20 років.

Як повідомляє в Facebook представництво Євросоюзу (ЄС) в Україні, з цього моменту Україна відповідає за експлуатацію та обслуговування конструкції, а також за демонтаж первинного саркофага, побудованого незабаром після аварії.

У представництві зазначили, що очікують якнайшвидшого завершення будівництва нового тимчасового сховища використаного ядерного палива.
"Це буде ще одним великим кроком для перетворення епіцентру трагічної аварії 1986 року в стабільне і екологічно безпечне місце", - сказано в повідомленні.

ЄС був основним донором проекту, виділивши на нього 431 млн євро. Ще 700 млн євро надав Європейський банк реконструкції і розвитку. В цілому міжнародне співтовариство зібрало на саркофаг 1,5 млрд євро.

Арка стала найбільшою пересувною металевою конструкцією в світі і однією з наймасштабніших міжнародних колаборацій. Очікується, що вона прослужить не менше 100 років.

Саме будівництво конфайменту після підготовчих робіт почалося в 2012-му. У березні 2019 го проходили пусконалагоджувальні роботи, а також випробування обладнання і технологічних систем конфайнмента. В кінці квітня об'єкт був введений в режим пробної експлуатації. Дослідницько-промислова експлуатація триватиме ще близько року, після чого ЧАЕС отримає ліцензію і перейде до демонтажу конструкцій першого Укриття.

Фото і відео: Anton Usov / Facebook

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Популярне