Не жонглює гаслами: Я почув Зеленського саме так

Не жонглює гаслами: Я почув Зеленського саме так

креативный директор рекламного агентства TABASCO, президент Клуба арт-директоров Украины
02.01.2020, 16:58

Володимир Зеленський зняв прекрасне новорічне відеозвернення з правильним і точним меседжем - плисти на одному кораблі в одному напрямку

Нарешті у країни з'явився президент, який не жонглює гаслами на догоду агресивно згуртованій меншості. Він створює смисли для розхлябаної, розгубленої, розрізненої більшості.

Немає ніякої різниці, на якій вулиці в злиднях живе пенсіонер, немає ніякої різниці між духовними "скрепами" з обох боків кордону, немає ніякої різниці між "тітушками", корупціонерами і злодіями, які готові приміряти будь-який одяг і кидати у вогонь війни кого завгодно заради власного збагачення.

Різниця є лише в тому, якою мовою ти говориш, і мова не про українську або російську. Йдеться про мову ненависті і ворожнечі, які розколюють суспільство.

Президент, у якого, на жаль, багато чого ще не виходить, зумів за цей рік не втратити дару розмовляти з людьми не карбованими слоганами, а живою мовою. За цей рік в Україну повернулися живі моряки, живі режисери, живі солдати. Країну робить не прапор, не герб, не паспорт, не мова, а люди. Правильні символи завжди знайдуться.

Принципово важливо, чи готові люди цієї країни разом робити одну справу.

Критика промови президента сьогодні у багатьох побудована на тому, що деякі наші співгромадяни не готові приймати поруч із собою інших людей. Ту саму "вату", "малоросів", прихильників "зеленої цвілі", "носіїв москальської мови" й інше, й інше.

Цікаво, що всі ці питання різко відпадають на передку, де питання мови й національності взагалі не виникає... Тому що там, як ніде, важливість "робити разом" коштує набагато вище будь-якої умовної ідентифікації.

Я почув президента саме так: країну можна робити тільки разом, спрямовуючи корабель в одному напрямку, навіть якщо поруч із тобою за веслом сидить представник нетрадиційної (з твоєї точки зору) греблі.

На мій погляд, це єдиний підхід, при якому корабель взагалі може плисти. Інакше, з нього будуть вистрибувати люди, а когось будуть скидати вниз - в жертву морському богу або з інших причин.

На жаль, рівень еміграції більш ніж красномовно демонструє, наскільки "хороший" наш корабель сьогодні. Його не залатати канонічним виконанням гімну і різьбленим пам'ятником Бандері або іншому героєві на носі. Цьому кораблю відчайдушно потрібні хороші веслярі, яким необхідно прийняти існування один одного. На одній палубі.

Президент Зеленський учергове зняв прекрасне відео з правильним і точним меседжем. Чекаємо і сподіваємося на такі ж рішучі й ефективні дії в новому році.

Читайте матеріал російською: Не жонглирует лозунгами: Я услышал Зеленского именно так

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Статті, що публікуються в розділі "Думки", відображають точку зору автора і можуть не збігатися з позицією редакції LIGA.net

Коментарі

Останні новини