RU

Дні польського кіно - зовсім не данина традиції "дружби народів"

Дні польського кіно - зовсім не данина традиції "дружби народів"

эксперт по коммуникациям
06.11.2019, 17:00

Польське кіно - глибоке й інтелігентне, його не куплять прокатники. Воно змушує задуматися про власну долю. Приклад одного фільму

Дні польського кіно в Україні - зовсім не данина традиції "дружби народів". Кіно глибоке й інтелігентне, яке не куплять прокатники, дозволяє не тільки подивитися, що знімають сусіди, але задуматися й про власну долю.

"Кур'єр" Владислава Пасіковського - шпигунська історія, натхненна місією молодого польського офіцера, який прибув до Лондона, насправді не тільки про Варшавське повстання й долю Польщі під час і після Другої світової війни. Це розповідь про борг і совість, свободу й політику, розрахунок та азарт.

Читайте також - "І лани широкополі...": Україна, як нова локація для Голлівуду

Молодий офіцер стикається з протиріччями й інтригами еміграційного уряду Польщі, зустрічається з Черчиллем, розуміє, що чекати допомоги від англійців марно, проходить через безліч великих неприємностей і дрібних капостей. І, нарешті, вирушає до Варшави з відповідальною місією.

Британські союзники не прагнуть виконати свої обіцянки й відмовляються відправляти озброєння в Польщу, позбавляючи повстання реальних шансів на успіх, а радянська армія, що стоїть на протилежному березі Вісли, теж, швидше за все, не допоможе. Суперечливі й накази польського уряду. Одні хочуть не допустити кровопролиття, інші прагнуть до повстання.

Військова одіссея на літаках, поїздах, автомобілях, возах і навіть велосипедах, нарешті, призводить кур'єра до Варшави, до керівника підпілля, генерала Тадеуша Бор-Коморовського...

Читайте також - Голлівуд, ласкаво просимо в Україну

За великим рахунком, ми всі знаємо, якою трагедією закінчилася ця історія. Одні вважають, що Варшавське збройне повстання виявилося лише безглуздим убивством невинних людей, інші - їх більшість серед поляків - захоплюються цим прикладом самовідданості й боротьби за свободу та свято шанують пам'ять загиблих!

Це фільм про війну і мир, тверезий розрахунок і самопожертву, жадобу боротьби та зраду друзів. Одним словом - про вибір. Він завжди є. Навіть у найбільш безвихідному становищі!

Так вийшло, що це польське кіно про Другу світову війну насправді про нас! Про сьогоднішню Україну, про наш завтрашній день!

Читайте матеріал російською: Дни польского кино - совсем не дань традиции "дружбы народов"

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Статті, що публікуються в розділі "Думки", відображають точку зору автора і можуть не збігатися з позицією редакції LIGA.net

Коментарі

Останні новини