RU

Звірства імперії. Підтверджено факт масових вбивств чехів в Україні

25.02.2009, 09:13

Чеський історик Мечислав Борак знайшов документи, що свідчать про те, що в 1937-38 роках радянські каральні органи розстріляли більше чотирьохсот чехів і словаків. Найбільше страт сталося у Житомирі, де жила велика чехословацька община.

За даними М.Борака, на які покликається "Deutsche Welle", 28 вересня 1938 року в Житомирі було розстріляно сімдесят сім чехословаків, а серед них - відомий військовий діяч Вілем Лобкович і не менш відомий полярник Ян Бржезіна.

Завдяки знахідкам М.Борака немало чеських сімей дізналося, що сталося з їхніми родичами. Так, львів'янин Евжен Топінка, зрештою, взнав, що його діда було страчено сталінськими чекістами у Житомирі, що він не помер після війни у Сибірі, як стверджували радянські і українські офіційні інстанції.

В Житомирі чеський історик знайшов і місце масового поховання своїх земляків, яке - щоб знищити сліди злочину - залили колись бетоном.

Відкриття М.Борака і його колег стало причиною появи документального фільму "Замовчувані страти". Сценаристка Ленка Полакова напередодні прем'єри сказала, що українські чиновники без особливого бажання співпрацювали з авторами стрічки.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини