RU

Зовнішні спостерігачі оцінили вступну кампанію на трійку

02.08.2011, 16:01
Зовнішні спостерігачі оцінили вступну кампанію на трійку - Фото
a077b324d5a251d46051b357d65c8bb4.jpg

Зовнішні спостерігачі оцінили вступну кампанію на трійку

Спостерігачі громадської мережі Опора заздалегідь поставили "трійку" вступній кампанії цього року. У числі основних недоліків вони відзначили недостатньо прозору роботу приймальних комісій, маніпуляції з обсягами держзамовлення і проблеми системи "Електронний вступ". Про це сьогодні на брифінгу повідомили голова правління Опори Ольга Айвазовська і координатор освітніх програм громадської мережі Микола Кузін.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, спостерігачі констатували, що приймальні комісії часто оприлюднювали свої рішення не протягом двох днів після їх прийняття, а пізніше. Таким чином, ряд абітурієнтів був позбавлений доступу до важливої інформації. Зокрема, Національний педуніверситет ім. Драгоманова на 1 серпня не оприлюднив дані про внутрішні університетські екзамени. Національний авіаційний університет вивісив списки рекомендованих до зарахування в алфавітному порядку, без урахування конкурсних балів.

Спостерігачі також звернули увагу на те, що багато абітурієнтів тільки після оприлюднення перших списків рекомендованих до зарахування дізналися, скільки бюджетних місць доводиться на обрану ними спеціальність.

Невдалим експериментом спостерігачі назвали систему "Електронний вступ". Так, за тиждень до початку вступної кампанії до неї були підключені лише 10% вузів. У перші дні прийому документів виникали проблеми з базою даних. Абітурієнти скаржилися, що їм нерідко занижувалися бали зовнішнього незалежного оцінювання. Наприклад, бал 186,5 можна було зареєструвати як 186.

Найбільшу стурбованість експертів викликає те, що дані абітурієнтів отримали в користування приватні структури, які можуть ними оперувати не лише в рамках вступної кампанії.

Айвазовская пояснила, що в умовах, коли система електронного документообігу і електронного підпису не розвинена, "Електронний вступ" не треба було використовувати як альтернативу фізичній подачі документів.

Спостерігачі з Опори рекомендують використовувати дану систему лише для електронної реєстрації черги.

Разом з тим, зі слів Айвазовської, вступну кампанію-2011 не можна назвати провальною. За п’ятибальною системою вступній кампанії 2011 року вона поставила трійку.

"Проблем, які виникають на етапі до зарахування, менше, ніж минулого року. Але треба брати до уваги, що інтенсивність вступної кампанії набагато нижче, набагато менше абітурієнтів, черг в приймальних комісіях не було, ніхто не непритомнів. Зовні все виглядало набагато спокійніше. Остаточні підсумки можна буде підбити лише після етапу зарахування", - зазначила вона.

Освіта: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини