RU

Зонд NASA знайшов на Марсі лід там, де його не могло бути

17.08.2017, 13:55
Зонд NASA знайшов на Марсі лід там, де його не могло бути - Фото
Фото: NASA

Повторний аналіз знімків з найстарішого функціонального зонда NASA Mars Odyssey показав, що на екваторіальному поясі Марса, ймовірно, є значні запаси льоду. Раніше дослідники вважали, що води в цьому районі планети не повинно бути, повідомляє сайт наукових новин Science Alert

Інформація отримана за допомогою нейтронного спектрометра, який вимірює наявність водню біля поверхні Червоної планети. 15 років тому вчені цим методом визначили, що вода є в полярних регіонах Марса.

Під поверхнею в деяких екваторіальних регіонах виявлено високу концентрацію водню. Експерти вважають, що це може свідчити тільки про наявність величезних запасів льоду, а також про те, що мільйони років тому вісь планети була сильно нахилена: Марс міг обертатися під кутом 45 градусів, тобто майже "на боці". Тільки за таких умов могли сформуватися екваторіальні запаси льоду.

"Коли ми відправимо людей на Марс, було б добре відправити їх туди, де є вода", - сказав планетарний геолог Джим Хед з Університету Брауна.

Як зазначає джерело, нові дані не збігаються з інформацією, отриманою від марсоходів Curiosity і Opportunity.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини