RU

ЗМІ: Генпрокуратура почала розслідування постачань ракет з України у Грузію

18.10.2010, 10:55
ЗМІ: Генпрокуратура почала розслідування постачань ракет з України у Грузію - Фото
2c0ae413bf8e61379725b5e5a442ccf1.jpg

ЗМІ: Генпрокуратура почала розслідування постачань ракет з України у Грузію

Генеральна прокуратура України почала позапланову перевірку держкомпанії "Укроборонсервіс". Про це пише газета "Дєло".

Перевірка проводить Україна у рамках розслідування постачань у 2005 році зенітних керованих ракет 9М38М1 і 3М9М3 у Грузію. У ГПУ підозрюють службових осіб "Укроборонсервісу" в незаконному ув'язненні контрактів купівлі-продажу зброї, зазначають журналісти.

За інформацією видання, прокуратура перевіряє документи, що свідчать про співпрацю держкомпанії з приватною українсько-російською фірмою "Паралакс".

У 2005 році "Укроборонсервіс" уклав договір про купівлю для потреб Міноборони 52 ракет 9М38М1, з них 48 - бойових, дві - навчальні і ще дві - макети ракет. Ці боєприпаси використовуються у зенітних ракетних комплексах Бук-М1 і Бук-М1-2. З цією метою, за даними видання, було укладено договір з "Параллаксом". Сума контракту становила 27,85 млн. грн. Однак, як зазначали у прокуратурі, на той момент у приватної компанії не було ліцензії на торгівлю боєприпасами.

У кримінальній справі, зазначають журналісти, яке розслідує ГПУ, проходять два керівники фірми "Паралакс" - директор та його заступник. У правоохоронних органах їх звинувачують у проведенні операцій з купівлі-продажу ракет без наявності ліцензії на реалізацію боєприпасів.

Як пояснювали у самій фірмі, продавати і купувати ракети їм дозволяла ліцензія на реалізацію військової техніки, яка була у компанії на момент операції. У комерційній структурі вважають, що для зенітних керованих ракет 9М38М1 потрібно використати саме таку термінологію - військова техніка, оскільки ліцензійні умови, затверджені постановою Кабміну, не містять чіткого визначення терміна "ракета" і не відносять її до боєприпасів.

Видання зазначає, що "Паралакс" застрахував скандальні ракети у СК Столичне страхування. У червні ГПУ ініціювала обшук офісу страхувальника. Однак фірми за місцем реєстрації не виявилося.

У справі також фігурує "ВіЕйБі Банк". У 2006 році фірма "Паралакс" отримала від фінустанови кредит у сумі 11,814 млн грн. Як повідомило джерело газети в "ВіЕйБі", слідчі з прокуратури вже провели виїмку документів щодо руху коштів на банківських рахунках "Параллакса".

Сьогодні, крім перевірок учасників операції купівлі-продажу ракет, прокуратура прагне анулювання самого договору, а також компенсації державі понад 33 млн грн.

Нагадаємо, "Укроборонсервіс" - державна компанія, яка займається експортом та імпортом продукції військового і спеціального призначення.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини