Зі стіни університету прибрали бюст організатора Голодомору

23.11.2018, 17:18
Зі стіни університету прибрали бюст організатора Голодомору - Фото
Фото: radiosvoboda.org

Пам'ятну дошку демонтували після публікації статті, присвяченій її існуванню

Вранці 23 листопада з фасаду будівлі Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка демонтували меморіальну дошку на честь Володимира Затонського, який був одним з організаторів Голодомору - геноциду 1932-1933 років. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Видання повідомляє, що пам'ятну дошку демонтували після того, як напередодні була опублікована стаття, присвячена її існуванню.

Володимир Затонський - більшовицький партійний і державний діяч, один з виконавців Голодомору-геноциду в Україні. Він також керував демонтажем мозаїк і фресок Михайлівського Золотоверхого монастиря та причетний до русифікації України.

У листопаді 2006 року Верховна Рада України визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Зараз Голодомор визнали геноцидом 24 країн світу, а ще в ряді країн - органи влади їх окремих територіальних одиниць.

Україна з посиланням на дані науково-демографічної експертизи стверджує, що загальна кількість людських втрат від Голодомору 1932-33 років становить майже 4 мільйони чоловік, а втрати українців в частині ненароджених становлять більше 6 мільйонів.

Ще вчора, 22 листопада, фасад університету виглядав так:

Фото: radiosvoboda.org

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Новая нормальность" и как в ней дальше жить