RU

Зеленський схвалив закон про призов без мобілізації – для реагування на раптову агресію

21.04.2021, 10:06
Зеленський схвалив закон про призов без мобілізації – для реагування на раптову агресію - Фото
Фото: пресслужба Міноборони

В Україні тепер можуть призвати на військову службу резервістів в особливий період без оголошення мобілізації. Відповідний закон, який Рада прийняла в кінці березня, підписав президент Володимир Зеленський.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Передбачається, що це рішення дозволить оперативно доукомплектувати в/ч навченими бійцями з бойовим досвідом, що "істотно підвищить" їхню боєздатність під час раптової військової агресії, і загалом "стрімко наростить і швидко збільшить бойовий потенціал сил оборони".

Зокрема, закон вводить новий вид військової служби – "військова служба за призовом осіб серед резервістів в особливий період". Вводиться кримінальна відповідальність за ухилення від призову в період, від військового обліку або навчальних (спеціальних) зборів.

В особливий період на в/с проводитиметься призов громадян, які уклали контракти про проходження служби у військовому резерві та/або зарахованих до військового оперативного резерву.

Дивіться відео: Зеленський звернувся до нації, кличе Путіна зустрітися на Донбасі

На призовників будуть поширюватися ті ж трудові, соціально-правові та освітні гарантії, що і для мобілізованих. Закріплюються гарантії у сприянні працевлаштуванню для молодих людей протягом пів року після припинення такої служби.

Рішення про проведення такого призову прийматиме верховний головнокомандувач ЗСУ (зараз – Зеленський) за поданням головнокомандувача ЗСУ (зараз – начальник Генштабу Руслан Хомчак). В цьому рішенні будуть визначені категорії резервістів, яких потрібно призвати, завдання, обсяги, терміни і порядок проведення призову, тощо.

Читайте також: Кабмін затвердив кількість і розподіл строковиків у 2021 році

Закон також реформує систему військового обліку і діяльність військкоматів за "європейськими принципами і підходами". Передбачається створення на базі військкоматів територіальних центрів комплектування та соцпідтримки. Будуть впорядковані питання військового обліку призовників, військовозобов'язаних і резервістів.

Читайте також: Нова загроза. Головне про агресію Росії проти України – LIVE

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини