RU

Затримано причетного до вбивства судді Трофимова, - голова МВС

07.03.2013, 10:24
Затримано причетного до вбивства судді Трофимова, - голова МВС - Фото
Віталій Захарченко
Харківського суддю Володимира Трофимова убили через його колекції, в злочині підозрюють кількох людей, один з них - мешканець Донецької області - вже затриманий. Про це заявив голова МВС України Віталій Захарченко під час "прямої лінії" в газеті Факты и комментарии.

"Зараз у слідства залишилася практично одна версія: суддю вбили через його вельми різнобічну колекцію. Трофимов збирав порцеляну, старовинні монети, ордени і медалі. Спочатку було ще кілька версій, що стосуються мотивів убивства. Припускали, що злочин міг бути пов'язаний з професійною діяльністю судді, до того ж він був скоєний 15 грудня, в День працівників суду. Розглядався й варіант ритуального вбивства, за сектантськими мотивами", - розповів міністр.

"Але тепер коло осіб, які, можливо, причетні до злочину, звузився. Це кілька людей. Оголошення про підозру їм поки не вручили, але один, житель Донецької області, вже затриманий. Причиною того, що злочинці відрізали убитим голови і забрали із собою, слідство вважає бажання приховати, яку зброю використовували вбивці", - підкреслив Захарченко.

Голова МВС зазначив, що за результатами експертиз, на одязі жертв і в приміщенні знайдені сліди пороху. "Швидше за все, суддю та членів його сім'ї вбили пострілами в голову. Дослідивши кулі, можна було б встановити, з чого стріляли, особливо, якщо зброя вже десь "засвітилася". Обмовлюся відразу: експерти вважають, що злочинці стріляли не з табельної зброї. Решта - поки таємниця слідства", - резюмував міністр.

Нагадаємо, ще на початку січня на брифінгу в Харкові Генеральний прокурор Віктор Пшонка заявив, що вбивство сім'ї судді буде розкрито найближчим часом. "Залишилося дві версії, одна з яких основна. Ми прогнозуємо, що з двох версій, швидше за все, залишиться версія вбивства, вчиненого з метою заволодіння майном потерпілого, тобто, тема колекціонування монет", - підкреслив генпрокурор і додав, що слідство продовжує відпрацьовувати версію, пов'язану з професійною діяльністю судді.

У Харкові вранці 15 грудня 2012 року - в День працівників суду - у власній квартирі було вбито 58-річного суддю Фрунзенського районного суду Володимира Трофимова і всю його сім'ю - 59-річну дружину, 30-річного сина і 29-річну цивільну дружину сина. Всім убитим відрізали голови, синові Трофимова відрізали голову, коли той був ще живий. Голови жертв не знайдені.

Досьє на Віталія Захарченка

Детальніше:


Вбивство суддівської сім'ї: як розуміти звіт правоохоронців
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини