RU

Зареєструвати місце проживання і оформити паспорт стане простіше

14.08.2012, 13:51
Зареєструвати місце проживання і оформити паспорт стане простіше - Фото
9d24c546d29ad11d96387aec4dcbf81a.jpg
З 1 серпня підрозділи Державної міграційної служби України (далі - ДМС) почали роботу з видачі паспортів громадян України, реєстрації місця проживання фізичних осіб, а також виконання інших функцій, визначених законодавством України про громадянство та імміграції (до цього часу ці функції виконували підрозділи МВС) . Про це повідомили в прес-службі ДМС.

Як пише ЮРЛІГА, одночасно з передачею вищевказаних функцій від МВС до ДМС, в законодавство України було внесено низку змін, спрямованих на суттєве спрощення процедур реєстрації місця проживання фізичних осіб та оформлення паспортів громадян України.

Зокрема, Законом "Про внесення змін до деяких законів України щодо реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні" (набрав чинності 5.08.2012 р.) передбачені наступні важливі нововведення:

1. Реєстрація та зняття з реєстрації здійснюються в одному місці і в день звернення особи до органу реєстрації. Таким чином, людині тепер не треба їхати, наприклад, до Львова, для зняття з реєстрації, якщо він має намір зареєструватися в Києві. Досить звернутися в територіальний підрозділ ДМС за новим місцем проживання.

2. Реєстрація місця проживання не прив'язана до постановки на облік військовозобов'язаних і призовників. Таким чином, зареєструватися за новим місцем проживання тепер можна до постановки на облік у військкоматі. При цьому, сама постановка на облік військовозобов'язаних і призовників залишається обов'язковою.

3. Значно розширено коло підстав для зняття з реєстрації. Якщо раніше це була заява або рішення суду, то сьогодні зняття з реєстрації можливо також у разі припинення підстав на право користування житлом або законних підстав для перебування на території України іноземців та осіб без громадянства.

Наприклад, у разі закінчення терміну дії договору оренди можливо зняти зареєстровану особу за заявою власника житла.

Крім того, наказом МВС України № 320 (вступив в силу 27.07.2012 р.) затверджено нові правила оформлення і видачі паспорта громадянина України. Зокрема, змінена процедура видачі паспорта - тепер документи для оформлення паспорта громадянина України подаються безпосередньо до територіальних підрозділів ДМС, а не в житлові контори, як було раніше. Ця норма повинна прискорити процес оформлення паспортів громадян України.

Також наказом врегульовано питання реалізації права людини на запис імені відповідно до її національної традиції, чого не було раніше. Тобто, в українському паспорті російське ім'я "Николай" може бути, за бажанням громадянина, відтворено на українську мову як "Николай".

Слід зазначити, що після прийняття зазначеного вище Закону в ЗМІ з'явилося багато публікацій, в яких говорилося про нібито встановлення "тотального контролю" за громадянами України введенням обов'язковості реєстрації місця перебування в разі перебування особи за межами місця проживання строком більше одного місяця.

ГМС звертає увагу на те, що ці положення Закону діють з 2004 року і стосуються лише тих осіб, які мають невиконані майнові зобов'язання, призиваються на військову службу або приймають участь в судовому процесі. Всі інші громадяни реєструють місце проживання тільки за власним бажанням.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини