RU

За вісім місяців на тортури в міліції поскаржилися 987 українців

19.11.2013, 17:44
За вісім місяців на тортури в міліції поскаржилися 987 українців - Фото
ef3c5ed5927142093715deba2bd28a7f.jpg
За перші вісім місяців 2013 року, за офіційними даними МВС, в Україні було подано 987 скарг на застосування катувань та незаконне використання сили співробітниками міліції, а 231 з них розслідувалися за станом на вересень. Про це сьогодні на брифінгу повідомили представники Світового правозахисного руху Amnesty International.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, правозахисники уточнили , що ці цифри не повною мірою демонструють факти, оскільки в Україні відсутній ефективний механізм подання скарг на міліцію і їх розслідування, такі заяви часто ігноруються.

Більшу частину заявників залякують, щоб ті відкликали свої скарги. "Дуже велика кількість людей не скаржиться. Причин дві: або вони бояться подальших репресій з боку міліції, або вони просто не вірять у те, що можна домогтися справедливості в нашій державі... І це дуже великий відсоток. Згідно з дослідженнями Харківського інституту соціальних досліджень, близько 80 % людей не скаржаться", - сказала директор представництва Amnesty International в Україні Тетяна Мазур.

За словами правозахисників, єдиним значним винятком стало рішення Зарічного районного суду міста Суми від 25 жовтня 2013 року, - суд присяжних вперше в історії української судової системи виправдав підсудного Олександра Бондаренка на підставі того, що під час слідства мали місце серйозні порушення прав людини. Суд визнав, що співробітники міліції затримали його безпідставно, катували (нібито з використанням електрошоку і протигаза , - ред.), щоб змусити зізнатися у вбивстві, і сфабрикували докази.

Amnesty International вважає цей прецедент демонстрацію незалежності суддів і присяжних, але вважає, що в Україні такі випадки повинні бути не винятком, а нормою. Це буде можливо тільки в тому випадку, якщо кожна заява про катування в міліції буде ефективно розслідуватися, і практика безкарності міліціонерів припиниться.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини