RU

За 40 років на Землі вдвічі зменшилася кількість диких тварин

30.09.2014, 12:55
За 40 років на Землі вдвічі зменшилася кількість диких тварин - Фото
Фото: ЕРА
Ситуація з масовим зникненням видів дикої фауни і флори в глобальних масштабах гірше, ніж передбачалося раніше. Про це йдеться в новому виданні доповіді Лондонського Зоологічного товариства під назвою "Індекс живої планети".

Згідно авторам доповіді, популяції загрозливих видів скоротилися вдвічі за 40 років. Це відноситься до ссавців, птахів, рептилій, амфібій і риба, середнє скорочення популяцій яких склало 52%. Популяції видів, що мешкають в прісних водоймах, скоротилися ще більше - на 76%.

У новій доповіді застосована нова методологія, яка, за твердженням авторів, дає більш точну картину, ніж висновки попередньої доповіді, який вийшов у світ два роки тому. Тоді вчені прийшли до висновку, що скорочення диких видів склало всього 30%. Зараз отримані куди більш тривожні результати, які свідчать про неухильне зникнення багатьох біологічних видів внаслідок діяльності людства.

У доповіді говориться, що люди вирубують ліси швидше, ніж вони відновлюються, видобувають більше риби в морях і океанах, ніж ті здатні відтворювати, викачують з-під землі більше води, ніж поповнюється дощами, і викидають в атмосферу більше парникових газів, ніж здатні поглинути океани і ліси.

Доповідь наводить найбільш кричущі приклади екологічних катастроф - в Гані популяція левів в одному із заповідників скоротилася за 40 років на 90%. У країнах Західної Африки вирубка лісів призвела до того, що лісові слони змушені мешкати на території, яка становить 6-7% від їх історичного ареалу. У Непалі охота і втрата природного місця існування привели до скорочення поголів'я тигрів з 100 тисяч до всього 3 тисяч.

У доповіді простежується доля понад 10 тисяч видів хребетних за період з 1970 по 2010 роки. Найбільшою загрозою біологічній різноманітності автори доповіді вважають втрату і деградацію природних середовищ існування різних видів, причиною яких вони бачать в непомірному споживанні ресурсів планети людством.

Джерело: Російська служба Бі-бі-сі

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини