RU

За 2011 рік порушили 139 справ за злочинами проти журналістів

31.01.2012, 07:39
За 2011 рік порушили 139 справ за злочинами проти журналістів - Фото
f9d752321f0a62499699b96feca6ce85.jpg

За словами заступника голови головного слідчого управління МВС України Олега Татарова, у 2000 році було порушено 64 подібні справи, у 2006 - уже 88, у 2010 – 98, повідомляє прес-служба глави держави.

Під час засідання Міжвідомчої робочої групи з аналізі стану дотримання законодавства по свободі слова та захисту прав журналістів він також підкреслив, що йдеться про підвищення уваги правоохоронців до злочинів, у яких постраждали журналісти. "Ця статистика говорить не про погіршення криміногенної обстановки, а про те, що ми відповідно реагуємо на зазначені випадки", - сказав він.

За його словами, лише за грудень-січень – тобто час, що минув від попереднього засідання Міжвідомчої робочої групи – правоохоронці порушили 20 кримінальних справ за злочинами, де потерпілими стали працівники ЗМІ. Зокрема в січні було порушено 6 таких справ.

У свою чергу заступник Генерального прокурора України Віктор Занфіров у своїй доповіді зосередився на результатах перевірок 108 фактів перешкоджання роботі журналістів, викладених у переліку випадків, які розглядаються в рамках роботи Міжвідомчої робочої групи.

"Загалом із 108 випадків згаданого переліку лише три стосуються умисного перешкоджання законній професійній діяльності журналістів. Це дуже невелика кількість", - сказав Занфіров.

За його словами, у зазначених трьох випадках кримінальні справи за статтею 171 Кримінального кодексу України (умисне перешкоджання професійній діяльності журналістів) були направлені до суду. Заступник генерального прокурора звернув увагу на те, що досить суттєва частина з переліку, наданого для перевірки, не пов’язана з безпосереднім перешкоджанням діяльності представників ЗМІ. Зокрема 19 випадків стосуються господарських суперечок. Ще за 22 фактами жодних звернень до правоохоронних органів не надходило.

Занфіров повідомив, що таким чином на сьогодні із 108 наданих для перевірки фактів залишилися 15, по яких ще триває робота (досудове слідство, судовий розгляд, додаткові перевірки тощо).

Він запропонував членам групи у 2012 році зосередитися на власне випадках, які стосуються перешкоджання професійній діяльності журналістів, замість того, щоб розглядати випадки, які лежать у площині цивільно-правових відносин.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини