За рік удвічі зменшилася кількість волонтерів - опитування

08.10.2019, 13:33
За рік удвічі зменшилася кількість волонтерів - опитування - Фото
Волонтери плетуть маскувальну сітку (фото - ЕРА)

Волонтерською діяльністю в 2019 році займалися тільки 9% громадян, це вдвічі менше, ніж в минулому, і близько до рівня 2012 (10%). Про це свідчать дані опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" та Київським міжнародним інститутом соціології.

Найбільше волонтерів в західному регіоні - 14%, в центральному і східному - 9%, а найменше волонтерів на півдні країни - 4%.

Знизилася і кількість громадян, які надавали благодійну або матеріальну допомогу людям і громадським організаціям - в цьому році вона склала 25% опитаних, а в 2018 - 38,5%.

До активної громадської діяльності залучені лише 7,5% опитаних, до жодної з ГО, об'єднань або партій не належить 90% громадян. Основною причиною неучасті в діяльності громадських організацій люди називають те, що подібна діяльність їх взагалі не цікавить - 38,5%, в минулому році так відповіли лише 22%. Решта причин менш істотні, в той час як в минулому році 27% опитаних посилалися на відсутність часу.

Дослідження проводилося з 8 по 20 серпня в 103 населених пунктах у всіх областях України, крім Криму, в Донецькій і Луганській областях опитування проводилося тільки на територіях, контрольованих Україною. Опитано 2040 респондентів, які представляють доросле населення країни (старше 18 років). Статистична похибка вибірки не перевищує 2,3.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Что вы знаете о психотерапии?