За рік удвічі зменшилася кількість волонтерів - опитування

За рік удвічі зменшилася кількість волонтерів - опитування - Фото
Волонтери плетуть маскувальну сітку (фото - ЕРА)
08.10.2019, 13:33

Менше стало і тих, хто жертвує гроші на благодійність і допомагає громадським організаціям

Волонтерською діяльністю в 2019 році займалися тільки 9% громадян, це вдвічі менше, ніж в минулому, і близько до рівня 2012 (10%). Про це свідчать дані опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" та Київським міжнародним інститутом соціології.

Найбільше волонтерів в західному регіоні - 14%, в центральному і східному - 9%, а найменше волонтерів на півдні країни - 4%.

Знизилася і кількість громадян, які надавали благодійну або матеріальну допомогу людям і громадським організаціям - в цьому році вона склала 25% опитаних, а в 2018 - 38,5%.

До активної громадської діяльності залучені лише 7,5% опитаних, до жодної з ГО, об'єднань або партій не належить 90% громадян. Основною причиною неучасті в діяльності громадських організацій люди називають те, що подібна діяльність їх взагалі не цікавить - 38,5%, в минулому році так відповіли лише 22%. Решта причин менш істотні, в той час як в минулому році 27% опитаних посилалися на відсутність часу.

Дослідження проводилося з 8 по 20 серпня в 103 населених пунктах у всіх областях України, крім Криму, в Донецькій і Луганській областях опитування проводилося тільки на територіях, контрольованих Україною. Опитано 2040 респондентів, які представляють доросле населення країни (старше 18 років). Статистична похибка вибірки не перевищує 2,3.