RU

За кило амброзії дають по 50 копійок, люди везуть бур'ян тоннами

01.08.2011, 12:12
За кило амброзії дають по 50 копійок, люди везуть бур'ян тоннами - Фото
197eba2bc537b5328bedb576c22dcbb3.jpg

За кило амброзії дають по 50 копійок, люди везуть бур'ян тоннами

У Дніпропетровську можна отримати солідну винагороду за вирвану з коренем амброзію. Один з найлютіших алергенів знов буйним цвітом прикрашає вулиці обласного центру і передмістя. Про це пише газета Сегодня.

"У нашому дворі ЖЕК косить амброзію до рогу, а за рогом вона вже майже в людський зріст. У ЖЕКу говорять, що це вже не їх територія, а ми не можемо знайти того, хто за неї відповідає", - прикриваючи ніс хусткою, говорить мешканка житлового масиву Перемога Тамара Лугова і додає, що у неї астма і сусідство з чагарниками амброзії для неї болісне.

А ось бізнесмен з селища Кіровське Дмитро Підопригора, який кожний рік в період цвітіння цього бур'яну страждає на алергію, цього разу взяв ініціативу у власні руки і облаштував пункт з прийому амброзії. За кожний кілограм трави він платить по 50 копійок. "Люди привозять на велосипедах амброзію сотнями кілограмів. Один раз навіть на тракторі привезли більше тонни цього бур'яну. За тиждень, що йде акція, ми зібрали більше 10 тонн амброзії. Люди виривають траву на своїх городах, в околицях селища, в посадках", - розповів один з помічників бізнесмена-новатора Руслан Кондратенко і додав, що особливо бурхливо на заклик відгукнулися молодь і пенсіонери. Мовляв, учора прийшов старенький, уточнив, чи правда, що заплатять, а через півгодини приніс 300 кг амброзії.

Зі слів Руслана Кондратенка, гроші дають лише за вирвану з коренем амброзію, інакше із залишеного кореня виростає до трьох нових рослин. Тонни зірваних рослин виносять на звалище і утилізують. "Обливаємо запальними сумішами, підпалюємо - стежимо, щоб згоріли всі стебла до єдиного", - говорить Руслан.

А ось медики кажуть, що боротися з амброзією треба було на місяць раніше. Зараз, в час цвітіння, при вириванні і транспортуванні рослини розсипається його пилок. "Навряд чи можна встежити за тим, щоб у величезній купі кожна стеблинка була з коренем. До того ж поки везуть купу бур'яну до пункту прийому, обсипається сім'я, яке вмить проростає в будь-якому грунті. Найсумніше, що закінчує квітнути амброзія лише з першими холодами", - розказали в приймальному відділенні алергології сьомої міськлікарні.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини