Із завтрашнього дня охорона супермаркетів зможе озброїтися

Із завтрашнього дня охорона супермаркетів зможе озброїтися - Фото
524bb0d1ba6cd31db1da85272cec4ea0.jpg
17.10.2012, 09:59

В охоронних фірмах інакше, як революцією, нові правила не називають

Вже із завтрашнього дня охоронці в Україні отримають вогнепальну зброю, наручники, кийки, газові балончики, службових собак та право на допит, - передає ТСН.

Закон, який значно розширить права охоронців, набирає чинності з 18 жовтня. В охоронних фірмах інакше, як революцією, нові правила не називають. По суті, приватні фірми безпеки, за кількістю нових функцій, тепер цілком можуть позмагатися зі спецслужбами на зразок "Беркута" і "Альфи".

Юристи зі свого боку запевняють, що задум хороший. Однак питання лише в тому - як охоронні фірми будуть застосовувати нові правила на практиці. "Це питання якісного підбору кадрів в межах діяльності суб'єкта охоронної діяльності. Безумовно хтось може цим законом зловживати", - застеріг юрист Ярослав Олійник.

Щоб не зловживали новими правилами, зараз охоронну діяльність активно перевіряє Генпрокуратура з метою залишити в цьому наддохідному бізнесі тільки фахівців. Питання в тому, чи вистачить таких. Для прикладу, на весь Київ, лише один заклад готує менеджерів з безпеки. Однак в Україні поки що ця спеціальність не дуже популярна. Підприємствам легше найняти людину з вулиці, ніж витрачати кошти на підготовку фахівця. Так що поки в охоронній системі наведуть порядок, фахівці радять українцям пам'ятати свої права. При будь-яких неправомірних діях перше, що вам допоможе - це свідки і міліція.

Нагадаємо, єдиний охоронець, який вижив після нападу 26 вересня в ТРЦ "Караван",  розповів міліції, що його колеги регулярно вимагали гроші у злодійкуватих відвідувачів. За інформацією ЗМІ, охоронець розповів, що керівництво "Каравану" не тільки не перешкоджало такій поведінці охорони, але і, навпаки, заохочувало, пояснюючи маленьку зарплату додатковою можливістю "заробити" на відвідувачах магазину.