RU

Із завтрашнього дня охорона супермаркетів зможе озброїтися

17.10.2012, 09:59
Із завтрашнього дня охорона супермаркетів зможе озброїтися - Фото
524bb0d1ba6cd31db1da85272cec4ea0.jpg
Вже із завтрашнього дня охоронці в Україні отримають вогнепальну зброю, наручники, кийки, газові балончики, службових собак та право на допит, - передає ТСН.

Закон, який значно розширить права охоронців, набирає чинності з 18 жовтня. В охоронних фірмах інакше, як революцією, нові правила не називають. По суті, приватні фірми безпеки, за кількістю нових функцій, тепер цілком можуть позмагатися зі спецслужбами на зразок "Беркута" і "Альфи".

Юристи зі свого боку запевняють, що задум хороший. Однак питання лише в тому - як охоронні фірми будуть застосовувати нові правила на практиці. "Це питання якісного підбору кадрів в межах діяльності суб'єкта охоронної діяльності. Безумовно хтось може цим законом зловживати", - застеріг юрист Ярослав Олійник.

Щоб не зловживали новими правилами, зараз охоронну діяльність активно перевіряє Генпрокуратура з метою залишити в цьому наддохідному бізнесі тільки фахівців. Питання в тому, чи вистачить таких. Для прикладу, на весь Київ, лише один заклад готує менеджерів з безпеки. Однак в Україні поки що ця спеціальність не дуже популярна. Підприємствам легше найняти людину з вулиці, ніж витрачати кошти на підготовку фахівця. Так що поки в охоронній системі наведуть порядок, фахівці радять українцям пам'ятати свої права. При будь-яких неправомірних діях перше, що вам допоможе - це свідки і міліція.

Нагадаємо, єдиний охоронець, який вижив після нападу 26 вересня в ТРЦ "Караван",  розповів міліції, що його колеги регулярно вимагали гроші у злодійкуватих відвідувачів. За інформацією ЗМІ, охоронець розповів, що керівництво "Каравану" не тільки не перешкоджало такій поведінці охорони, але і, навпаки, заохочувало, пояснюючи маленьку зарплату додатковою можливістю "заробити" на відвідувачах магазину.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини