RU

З 1 січня стоянки без паркомата поза законом

04.01.2012, 11:03
З 1 січня стоянки без паркомата поза законом - Фото
08cadbbca74502480c9d6d875cf317be.jpg
1 січня набула чинності постанова Кабміну, в якій йдеться про те, що платні парковки в містах України обов'язково повинні бути обладнані паркоматами - пристроями, що приймають гроші і видають квитанції, - пише газета Сегодня.

Юристи кажуть, що тепер паркувальникам можна сміливо не платити, правда, в Київпарктранссервіс не згодні. "Саму постанову про правила парковки прийнято ще 3 грудня 2009 року, але два пункти вступали в силу з 1 січня цього року. Один з них - вимоги по паркомату. Кожна площадка повинна мати один паркомат у розрахунку на 10 автомобілів. Тобто комунальним підприємствам давали час їх встановити. Але вони думали, що у них є ще три роки, і вони викрутяться, але час сплив непомітно, - розповів керівник комітету прямої дії, який боровся з евакуаторами і порушеннями на парковках, Дмитро Гнап. - Пункт постанови говорить про те, що якщо немає паркомату - то парковки немає. Тому водій може запросто не платити".

Варто зазначити, що зараз паркомати встановлені тільки в центрі в декількох місцях. А більше сотні стоянок обслуговують лише співробітники Київпарктранссервісу, яким дають гроші, а ті в кращому випадку - талон.

Паркувальники тим часом продовжують стягувати гроші в місцях, де немає паркоматів. "Нам сказали вийти на роботу. Інструкцій ніяких не було", - сказав київський паркувальник. За його словами, в ці дні лише один водій заявив, що платити не буде. "Проблема буде до тих пір, поки всі водії не дізнаються, що можна не платити на парковках без паркомату. Скажу, що, згідно з чинним законодавством, жодного покарання за несплату парковки водії не несуть. Тобто штрафів немає. Водії зараз можуть спокійно відмовити і піти - їх не покарають. Парковщик може хіба що натякнути, що проколе колеса або подряпає машину", - говорить Гнап. Юристи також вважають, що, стягуючи гроші на майданчиках без автоматів, паркувальники порушують постанову уряду.

У КП Київтранспарксервіс кажуть, що паркувальники мають право брати гроші навіть там, де немає паркоматів. "Інформація, що це незаконно, м'яко кажучи, - неправда. Крім паркомата, є ще готівкова система розрахунку через нашого працівника, її ніхто не відміняв, - розповів директор КП Андрій Дудко. - Зараз ми ініціювали відстрочку введення паркоматів".

За його словами, перш ніж поставити скрізь паркомати, місто хоче ініціювати зміни до адмінкодексу, щоб ввести штраф за несплату. "Адже паркомат буде стояти, а гроші туди класти не будуть. А відповідальності за це немає, - пояснює Дудко. - Також разом з цим повернуться евакуатори. Ми чекали, що приймуть відповідний закон до Нового року. Але він пройшов лише перше читання". Зауважимо, що в рік від парковок міськбюджет одержує близько 50 млн.грн, вони йдуть в тому числі і на облаштування стоянок, яких так не вистачає в місті. І якщо водії масово відмовляться платити, то скарбниця недоотримає чимало грошей.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини