RU

Ющенко закликає пришвидшити європеїзацію українських ВНЗ

26.09.2008, 11:36

Перед українцями стоїть відповідальне завдання - пришвидшити впровадження європейських стандартів у вищу школу, не втрачаючи при цьому найкращих власних традицій. Про це напередодні Дня вчителя заявив Президент України Віктор Ющенко. За його словами, поки в Україні відбувається "розпилення ресурсів, розмивання і нівелювання самого поняття вищої освіти".

Як повідомляє прес-служба Президента, на практиці це означає, що "з 2010 року наша вища освіта вже буде інтегрована в ЄС". "Наші студенти, наша майбутня інтелектуальна еліта дістануть такі ж права і можливості, як і їх ровесників в ЄС, вони зможуть вчитися в європейських університетах, вони першими з українців фактично стануть громадянами Євросоюзу", - спрогнозував В. Ющенко.

За його словами, Болонський процес - це "один із фундаментальних напрямів інтеграції нашої держави в європейське співтовариство". "Введення європейських стандартів у сфері вищої освіти передбачає також серйозні зміни в нинішній мережі вищих навчальних закладів та їхніх структур", - наголосив В. Ющенко. До того ж він уточнив, що в цей час у нас склалася "досить парадоксальна ситуація": в Україні нараховується 904 вищих навчальних заклади всіх рівнів акредитації і форм власності. "Крім того, діють 1005 їх окремих структурних підрозділів. Водночас у Великобританії таких навчальних закладів - 96; Франції - 78; Італії - 65; Польщі - тільки 11", - додав Президент України.

В. Ющенко пояснив: на практиці це означає, що багато українських навчальних закладів, формально маючи статус вищих, насправді не здатні повною мірою забезпечити сучасний рівень викладання. "Очевидно, маємо справу з розпиленням ресурсів, розмиванням і нівелюванням самого поняття вищої освіти", - констатував глава держави.

Нагадаємо, сьогодні В. Ющенко заявив, що освіта в Україні потребує модернізації. За його словами, освітню діяльність, що базується на традиційному "академізмі", необхідно переорієнтувати на реальні потреби суспільства.

Досьє на Віктора Ющенка >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини