RU

Януковича закликають потурбуватися про засуджених дітей

10.01.2011, 08:14
Януковича закликають потурбуватися про засуджених дітей - Фото
6b8b97139123be5e0b7c39fbe071a858.jpg

Януковича закликають потурбуватися про засуджених дітей

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова пропонує Президенту Віктору Януковичу розробити спільний проект з подальшої гуманізації кримінальної юстиції і законодавчого врегулювання питань здійснення правосуддя щодо неповнолітніх правопорушників. Відповідне звернення направлене Президенту.

Як повідомляє прес-служба омбудсмана, Н.Карпачова підкреслює, що більшості засуджених неповнолітніх в звичайному житті не вистачало повноцінної батьківської турботи і виховання. Майже кожен четвертий з них ніде не навчався і не працював.

На думку омбудсмана, в таких умовах актуальною є проблема адаптації виховних колоній до міжнародних стандартів системи, щоб малолітні порушники закону, передусім, були оточені увагою педагогів і психологів, а умови їх утримання в повній мірі відповідали цим стандартам. Н.Карпачова також зауважила, що держава, піклуючись про своє майбутнє, повинна "не збувати неповнолітніх за решітку", а виявляти турботу.

"Завдяки послідовному здійсненню заходів з гуманізації каральної політики держави намітилася тенденція до зменшення кількості неповнолітніх, засуджених до позбавлення волі, з 2000 року - утроє. Майже 6 тис. неповнолітніх, які засуджені до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, перебувають на обліку кримінально-виконавчої інспекції", - зазначається у зверненні омбудсмана.

За даними Н.Карпачової, на цей час в десяти виховних колоніях перебувають 1432 осуджених, серед них 98 дівчат. "Кожен другий засуджений на термін від 3 до 5 років, кожен третій покараний за крадіжки, розбій або пограбування, 14% - за навмисне вбивство і нанесення навмисних важких тілесних пошкоджень. Ще біля тисячі арештованих містяться в слідчих ізоляторах, чекаючи на вирок суду", - говориться в документі.

Н.Карпачова вважає, що важливим кроком, направленим на зменшення в місцях позбавлення волі кількості засуджених неповнолітніх, зокрема шляхом їх помилування, міг би стати спільний проект Президента України і Уповноваженого з прав людини.

Ніна Карпачова: біографія та добірка новин>>>
Права людини в Україні: добірка новин>>>
Злочинність і боротьба з нею: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини