RU

Янукович схвалив судочинство в режимі відеоконференцій

09.08.2012, 12:14
Янукович схвалив судочинство в режимі відеоконференцій - Фото
46e0a546c5fad9525b2a919fa347ecbd.jpg
Президент України Віктор Янукович підписав зміни до низки законодавчих актів, які передбачають введення механізму відеоконференцзв'язку для участі в цивільних, господарських та адміністративних судових процесах. Про це повідомив сьогодні журналістам на брифінгу радник президента Андрій Портнов.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Портнов зазначив, що президент сьогодні підписав закон про внесення змін до низки законодавчих актів: у закон про судоустрій, Цивільний процесуальний кодекс, Господарський процесуальний кодекс, Кодекс про адміністративні порушення та Кодекс адміністративного судоустрою. Ці зміни стосуються забезпечення можливості громадян для участі в судовому процесі в режимі відеоконференцзв'язку.

Портнов нагадав, що минулого року таке правове регулювання отримав кримінальний процес, там ці норми вже діють. "Сьогодні голова держави підписав і впровадив такий механізм в цивільному, господарському та адміністративному процесі", - сказав він.

Портнов уточнив, що ключова теза в цих змінах - згода людини. "Якщо людина не дає згоди на отримання від держави такого сервісу як участь у судовому засіданні за допомогою конференц-зв'язку, держава не може змусити брати участь в такому вигляді", - додав радник президента.

Він уточнив, що вже сьогодні в Україну 100% апеляційних судів обладнані системами для проведення відеоконференцзв'язку, в деяких судах ця практика вже застосовується.

Портнов також зазначив, що головна мета такого нововведення - знизити витрати громадян на поїздки до судів. "Іноді відстані до суду вимірюються тисячею кілометрів. Ці проблеми вирішені. Закон підписаний і вступає в силу", - додав він.

"Державна судова адміністрація повинна забезпечити по всій країні відеоконференцзв'язок. Для цього внесені зміни в закон про державний бюджет, є необхідне фінансування", - зазначив Портнов.

Він підкреслив, що на сьогодні вже завершена робота з обладнання такими системами всіх апеляційних судів. "Більшість з них уже працює, частина - налаштовує обладнання. До кінця року ще 150 районних судів по всій території країни теж будуть обладнані таким зв'язком. У міру можливості держави фінансувати, буде продовжуватися ця робота, ми плануємо, щоб до кінця наступного року вся країна була обладнана, і у людини була можливість використовувати цю можливість для економії часу і грошей ", - сказав Портнов.

Досьє на Андрія Портнова 
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини