RU

Янукович підписав закон про скасування шкільної 12-річки

22.07.2010, 17:10

Президент України Віктор Янукович підписав Закон "Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої і дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу" N6518.

Закон передбачає відмову від переходу на 12-річну освіту, а також введення дошкільної освіти з 5 років.

Як пояснив автор законопроекту комуніст Адам Мартинюк, його прийняття дасть змогу уникнути ряду проблем. Зокрема, за його словами, якщо не повернутися до 11-річки, то через рік не буде прийому у виші, оскільки не буде випускників. "Хто служитиме в армії, якщо ми будемо вчитися ще один рік?", - зазначив він.

У свою чергу, народний депутат від НУНС, лідер групи "За Україну!" В’ячеслав Кириленко звернув увагу на ті проблеми, які, за його словами, створює цей документ. Він звернув увагу на "примусову дошкільну освіту" при нестачі дошкільних установ в Україні. За словами депутата, витрати, які спричинить цей законопроект, зокрема, на введення обов'язкової дошкільної освіти, перекриють економію від скасування 12-річки.

Нагадаємо, раніше Міністр освіти Дмитро Табачник заявляв, що понад 79% громадян негативно ставляться до введення 12-річної освіти. "Риторичним є питання: що краще для молодої людини - ще рік вчитися у школі з крейдою в руках або в будь-якому вищому професійно-технічному закладі отримувати обрану професію, що краще для держави, яка поставила перед собою амбіційні цілі розвитку економіки - вкладати мільярди протягом навчання у середній школи або в якісну підготовку фахівців", - зазначив він.

Освіта: добірка новин>>>
Верховна Рада VI скликання: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини