RU

Янукович обіцяє нове "Укриття" на ЧАЕС до 2015 року

26.04.2011, 11:20
Янукович обіцяє нове
55d7088768a05804eee88083e0893912.jpg

Янукович обіцяє нове "Укриття" на ЧАЕС до 2015 року

Надані Україні гарантії дають змогу побудувати безпечне укриття над четвертим реактором Чорнобильської АЕС до 2015 року. Про це заявив Президент України Віктор Янукович у своєму зверненні до дня Чорнобильської трагедії.

"Чверть століття ми несемо у серцях і душі біль, завданий нищівною катастрофою на Чорнобильській АЕС. Чверть століття в Україні і світі є зловісне вимірювання часу: до і після Чорнобиля. До 26 квітня 1986 року світ мав ілюзію власної безпеки. Після цієї дати ніхто і ніде не може бути впевненим у безпечному завтрашньому дні. І події на японській АЕС "Фукусіма-1" тільки підтвердили цю гірку правду життя", - зазначив В.Янукович у своїй заяві, оприлюдненій на сайті глави держави.

"Сьогодні всі ми вшановуємо пам'ять тих, хто поклав життя у боротьбі із радіацією. Пригадаємо пожежників, міліціонерів, військових, авіаторів, енергетиків... Ці герої на поклик серця у перші дні прибули у Чорнобиль і практично голими руками закрили жерло зруйнованого реактора. Вони врятували світ від значно масштабнішої катастрофи і ми вдячні їм за це. Вічна їм пам'ять", - додав В.Янукович.

Президент зазначив, що також українці вшановували героїв-ліквідаторів. "Мені боляче від того, що держава не може гідно віддячити вам за вашу перемогу. Але, повірте, ми робимо все можливе, щоб полегшити і поліпшити ваше життя", - заявив глава держави.

За його словами, Україна, як ніхто, доклала багато зусиль, щоб Чорнобиль перестав бути для світу чинником страху і нестабільності. "Ми заплатили за спокій планети життям і здоров'ям тисячі співвітчизників. Ми витратили на ліквідацію наслідків катастрофи десятки мільярдів бюджетних гривень. Ми вивели діючі потужності Чорнобильської АЕС з експлуатації і цим виявили світові добру волю. Але жодна, навіть найпотужніша держава, не здатна самостійно подолати катастрофу такого масштабу. І Україна - не виняток", - наголосив Президент України.

В.Янукович наголосив на необхідності будівництва нового укриття над зруйнованим реактором, сховища для відпрацьованого ядерного палива, про необхідність проведення дезактивації забруднених територій. За його словами, тільки виконавши ці та інші заходи, ЧАЕС стане екологічно безпечною системою.

"Чорнобиль став викликом планетарного масштабу, і гідну відповідь на цей виклик може дати тільки об'єднана світова спільнота", - заявив глава держави.

Також В.Янукович нагадав, що у квітні у Києві відбулася міжнародна донорська конференція, учасники якої сформували Чорнобильський фонд розміром близько 550 млн. євро. "Крім того, ми маємо домовленості з партнерами про додаткове фінансування всіх запланованих заходів. Надані Україні гарантії дають змогу побудувати безпечне укриття над четвертим реактором до 2015 року", - додав глава держави.

Звертаючись до учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, глава держави наголосив, що вони врятували Україну і світ від страшної біди. "Схиляю голову перед вашою мужністю, почуттям обов'язку і відданістю Україні. Бажаю доброго здоров'я, сімейного затишку і добробуту", - сказав Президент України.

Аварія на ЧАЕС та її наслідки: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини