RU

Янукович: Компенсація ліквідаторам ЧАЕС - непосильний тягар для бюджету

08.04.2011, 17:15
Янукович: Компенсація ліквідаторам ЧАЕС - непосильний тягар для бюджету - Фото
527ab49805ffcf6b906495026cbfe510.jpg

Янукович: Компенсація ліквідаторам ЧАЕС - непосильний тягар для бюджету

Президент України Віктор Янукович з жалем констатує, що через чверть століття після аварії на ЧАЕС ліквідатори та інші постраждалі від катастрофи змушені через суди домагатися отримання виплат за пільги і компенсації, які їм належать згідно із законом. Про це глава держави заявив сьогодні під час засідання Ради національної безпеки і оборони України.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі Президента, В.Янукович наголосив: "Прикро констатувати, що через чверть століття після аварії ліквідатори та інші постраждалі від ЧАЕС змушені через суди домагатися отримання виплат за пільги і компенсації, які їм належать згідно із законом".

"Але й переважна більшість присутніх тут (на засіданні РНБО, - ред. ) добре розуміють, що 74 мільярди гривень у рік, необхідних для задоволення у повному обсязі пільг і компенсацій, передбачених Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи"- це непосильний тягар для бюджету нашої держави. Тому кардинальні зміни у державній політиці подолання наслідків аварії на Чорнобильській АЕС назріли "ще вчора", - резюмував Президент.

Також В.Янукович додав, що "враховуючи посткризовий стан національної економіки ситуація виглядає надто важкою". "На жаль, не витримує критики і проект концепції Загальнодержавної цільової програми подолання наслідків Чорнобильської катастрофи на 2012-2016 роки, розроблений у межах чинного законодавства", - зазначив глава держави.

Президент констатував, що стан реалізації попередніх рішень РНБО з цього питання свідчить про неналежне ставлення органів влади до розв'язання загальнодержавних проблем. "Досвід Чорнобиля, як і останні події на японській АЕС "Фукусіма-1" і зусилля японського уряду з подолання їхніх наслідків повинні бути всебічно враховані під час розроблення заходів щодо забезпечення безпеки українських атомних електростанцій", - переконаний глава держави.

Президент наголосив, що вимагає від органів державної влади відповідального ставлення до виконання рішень, які будуть прийняті за результатами розгляду на РНБО цього питання.

Аварія на ЧАЕС та її наслідки: добірка новин>>>
Віктор Янукович: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини