RU

Янукович благословив боротьбу з корупцією

08.06.2011, 15:55
Янукович благословив боротьбу з корупцією - Фото
04fe3a1ff0d54b3bf3049b3982c1b280.jpg

Янукович благословив боротьбу з корупцією

Президент України Віктор Янукович підписав закон про протидію корупції. Про це він заявив сьогодні під час засідання національного антикорупційного комітету.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Янукович зазначив, що проблема корупції досі не вирішується в Україні ефективно, і суспільство залишається незахищеним перед цим викликом. "Але останні 15 місяців ми напружено працювали над викорінюванням цього ганебного явища. Результатом цієї роботи стало прийняття антикорупційного законодавства, зокрема, закону про принципи попередження і протидії корупції. Вчора я цей закон підписав", - сказав він.

За словами глави держави, цей закон враховує численні пропозиції представників міжнародних організацій і світовий досвід. Янукович подякував за співпрацю у роботі над документом всім міжнародним інститутам, які брали участь, зокрема, організацію GRECO.

Президент наголосив, що закон про протидію корупції містить ефективні правові механізми боротьби з корупційними правопорушеннями. За його словами, істотно розширяється коло осіб, які є суб'єктами відповідальності за корупційні порушення.

"Ними є всі високі посадові особи держави, зокрема президент, глава Верховної Ради, прем'єр-міністр, генпрокурор, міністри, керівники центральних органів виконавчої влади, не обійшли увагою і народних депутатів, депутатів місцевих рад, державних службовців, суддів, співробітників правоохоронних органів, митної, податкової служб. Отже, ми чекаємо викорінення так званої кругової поруки і замовкання корупційних дій", - заявив він.

Нагадаємо, 7 квітня 2011 року Верховна Рада прийняла Закон "Про принципи запобігання і протидії корупції в Україні". Закон повинен вступити у дію з 1 липня 2011 року. 12 травня парламент проголосував за норму, за якою мінімум обов'язкових для декларування чиновниками витрат збільшений втричі - з 50 тис. до 150 тис. грн. Отже, Верховна Рада внесла уточнення до раніше прийнятого антикорупційного закону, який не був спрямований на підпис президенту через неузгодженості.

Корупція і боротьба з нею: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини