RU

Янукович амністував більше 10 тисяч ув’язнених

25.07.2011, 13:49
Янукович амністував більше 10 тисяч ув’язнених - Фото
7aabb77c2e4f7535b0849e773e530005.jpg

Янукович амністував більше 10 тисяч ув’язнених

Президент України Віктор Янукович підписав Закон "Про амністію в 2011 році" N3680-VI. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Коментуючи закон, радник президента - керівник головного управління з питань судоустрою Адміністрації президента Андрій Портнов зазначив, що востаннє амністія в Україні була оголошена в 2008 році - більше ніж два з половиною роки тому. "Оголошення амністії дозволить знизити кількість осіб, що знаходяться в місцях позбавлення волі, і не представляють значної суспільної небезпеки", - запевнив чиновник.

З його слів, застосування амністії - повноваження парламенту. "Парламент ухвалив відповідний закон, глава держави скріпив його своїм підписом", - зазначив Портнов.

У зв'язку з оголошенням амністії, додав він, будуть повністю або частково звільнені від покарання передусім соціально вразливі особи: вагітні, інваліди, неповнолітні, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС.

У той же час, додав Портнов, визначено категорію осіб, до яких амністія не застосовна. Серед них, зокрема, особи, що скоїли тяжкі та особливо тяжкі злочини, а також ті, хто має дві і більше судимості.

Крім того, в списку осіб, що не підпадають під амністію, - ті, хто вчинив злочини, що спричинили загибель двох і більше осіб; засуджені, що відбувають покарання у вигляді довічного позбавлення волі.

Чиновник АП додав, що досвід застосування амністії в минулі роки свідчить про ефективність цього інституту, а також про відсутність ускладнень криміногенної ситуації в державі внаслідок оголошення амністії.

Закон буде реалізовано в тримісячний термін.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила закон про амністію 15 червня. Представляючи документ, народний депутат від Партії регіонів Володимир Малишев зазначив, що амністія в Україні не проводилася вже два роки, а згідно з новим базовим законом амністія може бути проведена не раніше весни 2012 року.

Він наголосив, що після прийняття запропонованого документа може бути звільнено більше 10 тис. чоловік, які перебувають під слідством або в місцях позбавлення волі. З його слів, це в основному люди похилого віку, вагітні жінки та неповнолітні.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини