#ЯНеБоюся. Супрун дала поради жертвам сексуальних домагань

31.07.2019, 18:05
#ЯНеБоюся. Супрун дала поради жертвам сексуальних домагань - Фото
Фото: pixabay.com

13% українців особисто знають когось, хто став жертвою сексуальних домагань, а майже половина жертв - не звертаються за допомогою або не намагаються залучити порушника до відповідальності. Таку статистику Національного демократичного інституту  озвучила  в.о. міністра охорони здоров'я  Уляна Супрун, нагадавши про флешмоб #янебоюсьсказати в українському сегменті соцмереж, і давши кілька порад тим, хто став жертвою домагань.

"Риторика "самі винні" стає менш популярною в нашому суспільстві. Адже не можна виправдати харрасмент або згвалтування "неправильним"зовнішнім виглядом жертви", - пише Супрун. Вона зазначає, що термін "гарасмент" включає не тільки сексуальні домагання, але і психологічний тиск - небажані пропозиції, натяки, жести, погляди, слова, повідомлення або жарти.

Для початку, радить Супрун, потрібно спробувати пояснити людині, яка вчиняє домагання, що така поведінка неприємна. Варто також поговорити про це з колегами, керівництвом, рідними і друзями, щоб отримати підтримку.

"Під публічним тиском та осудом колег кривдник може припинити подібну поведінку або навіть добровільно звільнитися", - зазначає в.о. міністра.

А якщо такої можливості немає, додає вона, або ж немає довіри до співробітників, а небажані дії стають дедалі агресивнішими - потрібно звернутися в поліцію або за соціально-психологічною допомогою (Супрун опублікувала посилання на сайт такої організації - http://rozirvykolo.org).

Вона зазначає також важливість організації корпоративної культури нульової толерантності до домагань і довіри всередині колективу.

30 липня повідомлялося, що в мережі з'явився сайт, на якому зібрані всі поради Супрун.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Что вы знаете о психотерапии?