RU

Якщо ви перехворіли на ковід. Який ризик заразитися знову і через який час: дослідження

19.01.2021, 13:24
Якщо ви перехворіли на ковід. Який ризик заразитися знову і через який час: дослідження - Фото
Фото: ЕРА

Через вісім місяців після хвороби імунітет тих, хто перехворів на COVID-19, забезпечує захист від повторного зараження коронавірусом SARS-CoV-2 у ~94% випадків. До таких висновків прийшли британські медики, їхня стаття вийшла в журналі Infection.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Автори перевірили дані щодо 66 001 людини з лютого до липня 2020 року, за якими був результат ПЛР і/або ІФА-тесту (60% – жінки, середній вік всіх – 50 років). Значна частина зразків була від медиків.

У 55 274 осіб був негативний тест у першій хвилі, з них у 713 (1,29%) згодом виявили ковід у другій хвилі.

Читайте також: Вчені з'ясували, де і з ким найпростіше заразитися коронавірусом

З 10 727 пацієнтів, у кого був доведений ковід у першій хвилі, всього восьмеро (0,07%) мали позитивний ПЛР із 1 серпня до 30 грудня, тобто щонайменше через три місяці після попереднього тесту зі знаком "+". Всі 8 реінфекцій були у жінок, одній (71 рік) потрібна була госпіталізація.

"Це припускає певний ризик COVID-19 на рівні 0,0578 у другій хвилі серед тих, у кого були докази інфекції в першій. <...> Це еквівалентно або краще, ніж захист, про який повідомлялося в недавніх дослідженнях вакцин", – відзначили дослідники.

У перші сім місяців після піку першої хвилі реінфекцій не було взагалі: всім 8 пацієнтам із ймовірним повторним захворюванням діагноз поставили в грудні. Автори не досліджували, на який саме штам вони захворіли і чи був це "британець".

Читайте також: Експерти не знайшли зв'язку між вакцинацією від COVID-19 і смертями серед літніх у Норвегії

Вони пишуть, що поява невеликої кількості реінфекцій через вісім місяців "є приводом для занепокоєння, припускаючи, що приблизно через цей час у деяких може почати слабшати імунітет".

Медики закликали владу скорегувати правила поведінки в соціумі для вакцинованих і тих, хто перехворів, адже "вимога ізолюватися, іноді неодноразово, може негативно позначитися на освіті, зайнятості і психічному здоров'ї". Автори ратують за те, щоб забезпечити "безпечне продовження життя суспільства" з урахуванням їхніх даних.

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини