Якщо ви перехворіли на ковід. Який ризик заразитися знову і через який час: дослідження

Через вісім місяців після хвороби імунітет тих, хто перехворів на COVID-19, забезпечує захист від повторного зараження коронавірусом SARS-CoV-2 у ~94% випадків. До таких висновків прийшли британські медики, їхня стаття вийшла в журналі Infection.
Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе
Автори перевірили дані щодо 66 001 людини з лютого до липня 2020 року, за якими був результат ПЛР і/або ІФА-тесту (60% – жінки, середній вік всіх – 50 років). Значна частина зразків була від медиків.
У 55 274 осіб був негативний тест у першій хвилі, з них у 713 (1,29%) згодом виявили ковід у другій хвилі.
Читайте також: Вчені з'ясували, де і з ким найпростіше заразитися коронавірусом
З 10 727 пацієнтів, у кого був доведений ковід у першій хвилі, всього восьмеро (0,07%) мали позитивний ПЛР із 1 серпня до 30 грудня, тобто щонайменше через три місяці після попереднього тесту зі знаком "+". Всі 8 реінфекцій були у жінок, одній (71 рік) потрібна була госпіталізація.
"Це припускає певний ризик COVID-19 на рівні 0,0578 у другій хвилі серед тих, у кого були докази інфекції в першій. <...> Це еквівалентно або краще, ніж захист, про який повідомлялося в недавніх дослідженнях вакцин", – відзначили дослідники.
У перші сім місяців після піку першої хвилі реінфекцій не було взагалі: всім 8 пацієнтам із ймовірним повторним захворюванням діагноз поставили в грудні. Автори не досліджували, на який саме штам вони захворіли і чи був це "британець".
Читайте також: Експерти не знайшли зв'язку між вакцинацією від COVID-19 і смертями серед літніх у Норвегії
Вони пишуть, що поява невеликої кількості реінфекцій через вісім місяців "є приводом для занепокоєння, припускаючи, що приблизно через цей час у деяких може почати слабшати імунітет".
Медики закликали владу скорегувати правила поведінки в соціумі для вакцинованих і тих, хто перехворів, адже "вимога ізолюватися, іноді неодноразово, може негативно позначитися на освіті, зайнятості і психічному здоров'ї". Автори ратують за те, щоб забезпечити "безпечне продовження життя суспільства" з урахуванням їхніх даних.
- У січні 2021-го експерти не знайшли зв'язку між вакцинацією від COVID-19 і смертями серед літніх у Норвегії.
- Італійка, що пережила кілька пандемій, у 108 років зробила щеплення від ковіду. Вона і його перемогла.
Комментарі