RU

Які області під загрозою дифтерії через низький рівень вакцинації

01.11.2019, 13:58
Які області під загрозою дифтерії через низький рівень вакцинації - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

Міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька заявила, що сьогодні у країні вакциновано лише 39% дітей віком до року, трохи краща ситуація зі старшими дітьми - щеплені 60-70%. Серед дорослого населення рівень вакцинації становить 52%. Про це вона розповіла сьогодні на брифінгу.

При цьому Кіровоградська, Миколаївська області та Київ демонструють найвищий рівень вакцинації населення проти дифтерії. Найменше вакциновано дітей - менше 50% немовлят - в Закарпатській, Івано-Франківській та Харківській областях. Менше 40% дорослих щеплені в Закарпатській, Луганській, Одеській, Харківській та Чернігівській областях. Більше 80% дорослих пройшли вакцинацію в Запорізькій області.

Скалецька підкреслила, що інфекція поширюється повітряно-крапельним шляхом, і заразитися нею дуже легко, і вакцинація є основним способом запобігання захворювання. За її словами, у всіх областях закуплено і роздано достатню кількість вакцин для щеплення. Для цього потрібно звертатися до свого сімейного лікаря.

Гендиректор центру громадського здоров'я МОЗ Володимир Курпіта розповів, що діагноз дифтерія підтвердився вже у 21 людини, з них 19 випадків зареєстровано в жовтні.

Він уточнив, що в 2019 році були отримані повідомлення про 31 підозру на дифтерію, з них 21 підтвердилася. Для порівняння, з 2010 по 2018 роки в Україні було зареєстровано 56 випадків дифтерії. Ні в поточному році, ні в попередні періоди летальних випадків не було.

Читайте також: Дифтерія в Києві: скільки випадків зафіксовано

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини