RU

Як вберегтися від спеки: поради МНС

09.08.2013, 09:53
Як вберегтися від спеки: поради МНС - Фото
5bbb8c5cc6ac8ff465ee00727e0ecc26.jpg
Згідно з прогнозом Українського гідрометцентру, до 16 серпня на всій території України переважатиме висока температура, стовпчики термометрів досягнуть позначки +37 градусів. Істотні зміни погодних умов очікується з 17 серпня.

З метою попередження виникнення небезпечних для здоров'я і життя людини наслідків впливу високої температури повітря, Державна служба України з надзвичайних ситуацій пропонує дотримуватися наступних рекомендацій:

1. На період спеки припинити проведення масових заходів для дітей (змагання, збори).

2. Люди з підвищеною чутливістю до спеки мають залишатися у прохолодних або кондиційованих приміщеннях, коли сонце перебуває у своїй активній фазі (з 12:00 до 16:00).

3. При використанні в приміщеннях вентиляторів і кондиціонерів уникайте протягів і переохолодження.

4. Рекомендується вживати підвищену кількість води та інших безалкогольних напоїв для запобігання зневоднення організму. Під час спеки людина з потом витрачає велику кількість рідини і солей через шкіру і дихальні шляхи. Для компенсації втрат рідини і мікроелементів рекомендується вживати: підсолену і мінеральну лужну воду, молочнокислі напої (знежирене молоко, молочна сироватка), соки, несолодкі відвари ягід і фруктів, зелений чай. Вживання газованих напоїв необхідно обмежити. Літні люди повинні часто вживати воду, не очікуючи появу почуття спраги. Найчастіше потрібно давати воду людям, які не можуть обслуговувати себе самостійно: лежачим хворим, дітям, пацієнтам зі зниженою розумовою функцією.

4. По можливості, обмежити фізичні навантаження, особливо під відкритим сонцем і в години найбільшої спеки. Обмін тепла в організмі людини залежить від рівнів фізичної активності, акліматизації, віку та будови тіла. Необхідно знати про підвищення ризику при фізичній активності під час спекотної погоди та симптоми теплового удару.

5. У житлових і службових приміщеннях рекомендується проведення щоденного вологого прибирання.

6. У період літньої спеки потрібно обирати одяг з легких та натуральних матеріалів, носити головні убори, а також уникати тісного одягу.

7. Приймати їжу, яка легко засвоюється, з багатим вмістом вітамінів і мінеральних речовин, надавати перевагу овочам та фруктам, уникати вживання алкоголю.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини