Як українці ставляться до новорічних свят - дослідження

17.12.2015, 15:08
Як українці ставляться до новорічних свят - дослідження - Фото
364c7e89f70b02ca08b613af8ab8109a.jpg
Майже для половини опитаних українців (47%) улюбленим новорічним святом вважають Новий рік, а для 41% - це Різдво. Про це свідчать результати дослідження, проведеного соціологічною групою Рейтинг у грудні 2015 року.

5% відзначили День Святого Миколая, 3% - Старий Новий рік. 2% взагалі не подобається жодне новорічне свято, не визначилися - 3%.

"Новий рік набагато більше люблять на сході, півдні та Донбасі, Різдво - переважно на заході, в центральному регіоні в рівній мірі люблять як Новий рік, так і Різдво", - наголошується в повідомленні.

При цьому, чим молодші респонденти і чим вище їх рівень освіти, тим більше їх прихильність до Нового року.

Також це свято більше люблять серед мешканців міст та російськомовних респондентів. "Зате Різдво вказували більше серед жителів сіл, а також україномовні респонденти", - йдеться в повідомленні.

Що стосується подарунків, то 65% опитаних українців мають традицію їх дарувати на День Святого Миколая, одночасно третина - такої традиції не мають, 1% - взагалі не знають такого свята, 3% - не визначилися з відповіддю.

Чим далі на південний схід, тим менше дотримуються традиції дарувати подарунки на це свято. Найбільше його прихильників на заході (94%), найменше - у Донбасі (26%). "Також більшою мірою схильні підтримувати цю традицію жінки, молодь і україномовні респонденти", - наголошується в повідомленні.

Відзначимо, що дослідження проводилося 27 листопада - 5 грудня 2015 серед двох тисяч жителів України від 18 років і старше методом особистого формалізованого інтерв'ю. Помилка репрезентативності становлять не більше 2,2%.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA радниківНевидимая власть. Зачем руководству страны 500 советников и помощников